Nowy Ford Mondeo dla alergików

Nowy Ford Mondeo dla alergików25.05.2007
Nowy Ford Mondeo otrzymał certyfikat "Wnętrze przetestowane na obecność alergenów". Certyfikat ten potwierdza wysokie standardy jakości firmy Ford i oznacza zachowanie czołowego miejsca Forda na rynku wnętrz przyjaznych dla alergików ...

Klienci rozważający zakup nowego Forda Mondeo, najnowocześniejszego samochodu, jaki kiedykolwiek został wprowadzony na rynek przez Ford of Europe, mają teraz jeszcze jeden powód, by wybrać właśnie ten pojazd. Nowy Ford Mondeo otrzymał certyfikat niemieckiej grupy TÜV Rheinland "Wnętrze przetestowane na obecność czynników wywołujących alergie".

Łącznie z Fordem Ka, Focus, S-MAX i Galaxy, Ford of Europe ma teraz w ofercie pięć modeli dla stale wzrastającej grupy klientów poszukujących produktów przyjaznych dla alergików. Samochody Forda to pierwsze pojazdy na świecie, które spełniają surowe normy TÜV. Sprzedaż nowego Forda Mondeo rozpocznie się w Europie w tym miesiącu.

Nowy Ford Mondeo dla alergików 1 - Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania certyfikatu TÜV i uznajemy to za potwierdzenie wysokiej jakości naszych pojazdów przez szanowaną organizację - powiedział Dr Wolfgang Schneider, wiceprezes Ford of Europe ds. ochrony środowiska i kontaktów z rządami.

- Uważamy, że naszym obowiązkiem jest zaoferowanie klientom produktów, które powstały z uwzględnieniem narastających problemów związanych z alergiami. Dlatego naszym celem jest uzyskanie certyfikatów TÜV dla jak największej liczby naszych aktualnych i przyszłych modeli.

Certyfikat TÜV oznacza, że materiały wykorzystane we wnętrzu pojazdu zostały wybrane tak, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko wywołania alergii. TÜV to niezależna, miarodajna niemiecka organizacja kontrolująca i zatwierdzająca normy jakości produktów przemysłowych i konsumpcyjnych.

Nowy Ford Mondeo, a także inne modele Forda badane poprzednio, zostały poddane serii szeroko zakrojonych, potwierdzalnych naukowo testów, zgodnie ze ścisłymi procedurami badań TÜV. Ponad 100 materiałów i elementów zostało przetestowanych pod kątem szkodliwych substancji i możliwości powodowania alergii.

Ponadto wszystkie elementy, które mogą mieć bezpośredni i długotrwały kontakt ze skórą, takie jak kierownica i pokrycia siedzeń, maty podłogowe i pasy bezpieczeństwa zostały przebadane dermatologicznie.

Aby spełnić normy certyfikatu, inżynierowie Forda pracujący nad specyfikacją wnętrza nowego Forda Mondeo zdecydowali się unikać materiałów takich jak lateks, chrom i nikiel, które mogą powodować reakcje alergiczne u niektórych ludzi.

Ponadto pojazdy zostały wyposażone w wysoko wydajny filtr przeciwpyłkowy, który także został przebadany przez TÜV. Filtr skutecznie zapobiega przedostawaniu się pyłków do wnętrza pojazdu, co jest szczególnie ważne dla alergików.

Źródło: Ford