Ford Fiesta 2009 także w USA

Ford Fiesta 2009 także w USA12.06.2007
Prezentujemy Państwu zdjęcia szpiegowskie wykonane przez dziennikarzy agencji KGP, wykonane kilka dni temu podczas testów w Północnej Ameryce. To nie przypadek, że właśnie tam odbywają się jazdy testowe prototypami nowej generacji miejskiej Fiesty ...

Prezentujemy Państwu zdjęcia szpiegowskie wykonane przez dziennikarzy agencji KGP, wykonane kilka dni temu podczas testów w Północnej Ameryce. To nie przypadek, że właśnie tam odbywają się jazdy testowe prototypami nowej generacji miejskiej Fiesty. Po raz pierwszy Fiesta będzie oferowana na tamtejszym rynku.

Nowa generacja powstanie w oparciu o założenia stylistyki Kinetic Design, a wersja na rynek amerykański niemal nie będzie się różnić od modelu sprzedawanego w Europie. Potwierdził to Martin Smith – szef designu Forda w wywiadzie udzielonym magazynowi Motor Trend. Fiesta dzielić będzie platformę podłogową z nowa Mazdą 2, ale na tym kończyć się mają podobieństwa między nimi. Ford urzekać ma odważną stylistyką znacznie odbiegającą od obłych kształtów japońskiego bliźniaka. Dotychczasowe lampy tylne Fiesty umieszczone na tylnych słupkach inspirowane tymi z Focusa, czy modelu Fusion zastąpią umiejscowione poniżej krawędzi szyby długie klosze lamp zachodzące wyraźnie na boki.

Jedynym silnikiem w który zobaczymy w Fieście sprzedawanej za oceanem, będzie benzynowa jednostka 1,6 litra. Naturalnie w Europie pojawi się szeroka gama innych silników, w tym co najmniej dwa diesle. Europejską premierę przewidziano na początek 2008 roku, w USA auto pojawi się kilka miesięcy później jako model 2009.

Tutaj znajdą Państwo zdjęcia szpiegowskie nowej Fiesty

Źródło: WCF, fot. KGP, Informacja Moto Target