Ford wprowadza model C-MAX zasilany bioetanolem

Ford wprowadza model C-MAX zasilany bioetanolem12.06.2007
Firma Ford Polska Sp. z o.o. jako pierwsza wprowadza do sprzedaży samochody napędzane bioetanolem. Wraz z premierą odnowionego Forda C-MAX na rynku debiutuje także jego wersja Flexifuel ...

Ford C-MAX, 5-miejscowy kompaktowy minivan, w swoim nowym wcieleniu na rok 2007 otrzymuje odświeżone, bardziej dynamiczne oblicze, któremu towarzyszy długa lista modyfikacji, udoskonaleń i nowego wyposażenia, zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz nadwozia. Pod nieco zmienioną nazwą, po prostu jako Ford C-MAX, ten kompaktowy rodzinny minivan należy obok Forda S-MAX, do rodziny modeli Forda noszącej nazwę "MAX" - stylowych, uniwersalnych minivanów o wyraźnie sportowych inklinacjach, plasujących się w czołówce swoich segmentów pod względem własności jezdnych.

Dodatkowo, po raz pierwszy w Polsce, Ford oferuje Forda C-MAX napędzanego silnikiem o pojemności 1.8 l (moc 125KM), który może być napędzany paliwem E85. Modele Ford zasilane paliwem z dodatkiem etanolu przystosowane są do spalania benzyny ze znaczną domieszką bioetanolu (do 85%, oznaczone jako E85), ale również do spalania tylko benzyny lub obydwu rodzajów paliwa w dowolnej kombinacji, co czyni je wyjątkowo elastycznymi.

Źródło: Ford