Ford zbiera pochwały w badaniu J.D. Power 2007

Ford zbiera pochwały w badaniu J.D. Power 200720.06.2007
Firma Ford Motor Company ma najwięcej wysokiej jakości pojazdów w całej branży, wynika z badania jakości początkowej bazującego na opiniach klientów, opublikowanego 6 czerwca br. przez firmę J.D. Power and Associates w Stanach Zjednoczonych ...

W badaniu jakości początkowej z 2007 roku Ford Mustang, Mercury Milan, Lincoln MKZ, Lincoln Mark LT i Mazda MX-5 Miata zdobyły najwyższe wyróżnienia w swoich segmentach.

Ford zbiera pochwały w badaniu J.D. Power 2007 1 – Projektujemy i produkujemy światowej klasy samochody i cieszymy się, że potwierdzają to klienci, którzy codziennie nimi jeżdżą – stwierdził Mark Fields, prezes Ford Motor Company w Stanach Zjednoczonych. – Chociaż cieszymy się, że nasze nastawienie na jakość zdobyło sobie takie uznanie J.D. Power and Associates, nie mamy zamiaru spocząć na laurach. Będziemy dostarczać produkty o coraz lepszej jakości, jakich poszukują klienci.

Ogólnie marki Ford, Lincoln i Mercury zostały umiejscowione wśród 10 najlepszych: Lincoln na 3 pozycji, Mercury na 8 miejscu, a Ford na 10. Jaguar zajął 6 miejsce. Firma Ford Motor Company zdobyła łącznie 14 wyróżnień, więcej niż jakikolwiek inny producent samochodów. Oprócz pięciu zdobywców pierwszych miejsc wyróżniono też następujące samochody:

Ford zbiera pochwały w badaniu J.D. Power 2007 2 Zdobywcy drugiego miejsca:
· Ford F-150 LD: Duży pickup
· Lincoln MKX: Średniej wielkości samochód typu MAV wyższej klasy
· Lincoln Navigator: Duży samochód typu MAV wyższej klasy

Zdobywcy trzeciego miejsca:
· Ford Fusion: Średniej wielkości samochód osobowy
· Ford Econoline: Furgonetka
· Ford Five Hundred: Duży samochód osobowy
· Mercury Montego: Duży samochód osobowy (wraz z modelem Five Hundred)
· Mercury Mountaineer: Średniej wielkości samochód typu MAV
· Volvo S80: Średniej wielkości samochód osobowy wyższej klasy

Ogólnie firma zajęła w badaniu 4 pozycję, co jest dużym postępem w porównaniu z 7 miejscem w zeszłym roku, częściowo dzięki wynikom nowych modeli Forda. Wysokie oceny otrzymały Lincoln MKX i Ford Edge (pojazdy koncepcji crossover), jak i nowy Lincoln Navigator. Ford Fusion, Mercury Milan i Lincoln MKZ zyskują coraz większą renomę w dziedzinie jakości. Ford Edge (średniej wielkości samochód typu MAV) umiejscowił się na 4 pozycji w swoim segmencie, tuż za modelem Mercury Mountaineer.

Marki należące do grupy Forda uplasowały się na następujących pozycjach: Jaguar na miejscu 6, Volvo na 15, Mazda na 34 i Land Rover na 35, będąc marką która dokonała największego postępu w tegorocznym badaniu.

Raport dotyczący jakości początkowej J.D. Power and Associates z 2007 r. mierzy, ile problemów na każde 100 pojazdów zgłaszają klienci w pierwszych trzech miesiącach użytkowania nowego samochodu. Jest to najnowszy spośród raportów opracowanych przez stronę trzecią, który potwierdza znaczną poprawę jakości produktów Forda.

W kwietniu 2006 r. firma RDA Group z Bloomfield, Michigan, opublikowała raport dotyczący badania jakości (Global Quality Research System - GQRS), w którym statystycznie Ford i Toyota idą łeb w łeb, tuż za Hondą.

Raport ten, będący analizą “things gone wrong” (TGW), czyli "co jest nie tak" w nowych samochodach zdaniem klientów, zlecany jest corocznie przez Forda celem badania opinii klientów. Ford poprawił swój współczynnik TGW o osiem procent, przy średniej poprawie odnotowanej w branży o 2 procent gorszej.

– Jakość naszych pojazdów radykalnie się poprawia, ponieważ naszym celem jest dostarczanie klientom samochodów światowej klasy. Jakość jest dla Forda grą zespołową. Gramy nieustępliwie i będziemy nadal grać o zwycięstwo – powiedział Bennie Flower.

Źródło: Ford