Pięć gwiazdek dla nowego Forda Mondeo

Pięć gwiazdek dla nowego Forda Mondeo26.09.2007
Dziś oficjalnie ogłoszono, że nowy Ford Mondeo zdobył ocenę pięciu gwiazdek za ochronę dorosłych pasażerów w ostatnich testach Euro NCAP. Rezultaty testów przeprowadzonych na Mondeo należą do 10 najlepszych wyników w tej kategorii,...

...jakie kiedykolwiek osiągnięto w badaniach prowadzonych przez tę darzoną dużym szacunkiem, niezależną instytucję.

Mondeo dołączyło do trzech innych modeli Forda: Focusa, Galaxy i S-MAXa, które znajdują się na liście "10 najlepszych" Euro NCAP, umacniając jednocześnie pozycję producenta, jako firmy, która zdołała wprowadzić największą liczbę modeli na listę 10 najlepszych aut w kategorii ochrony dorosłych pasażerów.

Mondeo otrzymało 35 punktów za ochronę dorosłych pasażerów, za co przyznano mu 5 gwiazdek, czyli maksymalną ocenę Euro NCAP. W kategorii ochrony podróżujących dzieci model otrzymał 4 gwiazdki, a za ochronę pieszych uczestników ruchu 2 gwiazdki.

"Każdy nowy model to dla nas misja, której celem jest zapewnienie optymalnego poziomu bezpieczeństwa. Najnowsza ocena Euro NCAP, przyznająca Mondeo 5 gwiazdek to kolejne uznanie dla naszego holistycznego podejścia do zapewnienia bezpieczeństwa w pojazdach Forda i siły naszego Inteligentnego Systemu Ochrony (Ford Intelligent Protection System)" powiedział Gisbert Gaeb, menadżer ds. bezpieczeństwa pojazdu w europejskim oddziale Forda. "Widać tu na przykładzie, że wysiłek, jaki wkładamy w optymalizację poziomu bezpieczeństwa w autach Forda rzeczywiście opłaca się tam, gdzie to bardzo ważne, w samochodach rodzinnych, takich jak Mondeo, które zapewniają istotną ochronę zarówno dorosłym, jak i dzieciom."

Źródło: Ford Europe