Nowy Ford Transit SportVan

Nowy Ford Transit SportVan29.10.2007
W nowym Fordzie Transit SportVan, Ford dodaje szczyptę stylu i sportowego wyglądu do segmentu furgonetek. Ford Transit SportVan jest dostępny z napędem na przednie koła oraz krótkim rozstawem osi i jest napędzany ...

...przez silnik Diesel 2,2 l Duratorq TDCi o zwiększonej mocy 140 KM i momencie obrotowym 350 Nm. Z silnikiem tym współpracuje nowa sześciostopniowa skrzynia biegów.

Nowy Ford Transit SportVan 1 Duże nadwozie Forda Transit stanowi idealną bazę dla śmiałych rozwiązań stylistycznych. Od razu rzuca się w oczy zestaw stylistyczny opracowany we współpracy z firmą MS Design, specjalnie dla wersji SportVan: 18-calowe koła ze stopów lekkich z oponami 235/45, przedni dolny spojler w kolorze nadwozia z jasną częścią środkową, boczne spojlery w kolorze nadwozia z jasnymi wstawkami oraz tylne dolne spojlery - wszystkie te elementy nadają dynamiczny i wyjątkowy wygląd.

Ford Transit SportVan jest dostępny z niebieskim lakierem metalicznym Performance Blue oraz w dwóch innych kolorach metalicznych. Po raz pierwszy zastosowany w Fordzie Transit, lakier Performance Blue to dobrze znany kolor dostępny w wielu modelach Forda w ich sportowym wydaniu, np. w Fordzie Focus ST. Pozostałe kolory lakieru dostępne w Fordzie Transit SportVan, pochodzące z dotychczasowej palety barw Forda Transit, to Tonic i Sublime. Przedni zderzak i krata wlotu powietrza są w kolorze nadwozia, a podwójna rura wydechowa i opcjonalne białe pasy na pokrywie komory silnika w stylu Forda GT wyraźnie podkreślają silną osobowość Forda Transit SportVan.

Nowy Ford Transit SportVan 2 - Klienci coraz częściej chcą nadać indywidualny charakter swoim pojazdom i prowadzić furgonetkę, która odróżnia się od reszty i jest stylowa - mówi Phil Collareno. - Oprócz zastosowania czysto roboczego, wielu użytkowników będących jednocześnie właścicielami wykorzystuje swoje furgonetki również do celów prywatnych. W przypadku Forda Transit SportVan oferujemy pojazd, który naprawdę wyróżnia się w tłumie.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa Ford Transit SportVan został wyposażony w zamek centralny z układem podwójnego ryglowania oraz zestaw do ochrony przestrzeni ładunkowej.

We wnętrzu wersji SportVan maksymalny nacisk położono na komfort w kabinie. Standardowe wyposażenie kabiny, zapewniające optymalną wygodę kierowcy i pasażera, obejmuje układ klimatyzacji, system audio 6006 z zamontowanym w tablicy rozdzielczej odtwarzaczem na 6 płyt CD ładowanych z przodu, elektrycznie otwierane szyby oraz elektrycznie regulowane, ogrzewane lusterka boczne.

Nowy Ford Transit SportVan 3 Dalsze udogodnienia dla kierowcy i zabezpieczenia dla pasażera obejmują wysokiej klasy zestaw wskaźników z komputerem pokładowym, tempomat oraz poduszkę powietrzną pasażera. Stylistyka wnętrza zyskała dodatkową finezję dzięki zastosowaniu wykończonej skórą kierownicy z aluminiowymi ramionami oraz wykończonej skórą gałki dźwigni zmiany biegów. Gama wysokiej klasy elementów polepszających widoczność obejmuje reflektory automatyczne, wycieraczki automatyczne, podgrzewaną przednią szybę Forda "Quickclear", przyciemniane szyby oraz zintegrowane przednie światła przeciwmgielne, co zapewnia, że kierowca ma jak najlepszą widoczność we wszystkich warunkach pogodowych.

Ford Transit SportVan jest dostępny z szeregiem atrakcyjnych opcji, które umożliwiają dalszą indywidualizację pojazdu. Obejmują one nawigację satelitarną, połączenie Bluetooth®, system alarmowy Thatcham CAT 1 i siedzenia całkowicie obite skórą.

Źródło: Ford Polska