Piękne Mustangi ze stajni Saleen

Piękne Mustangi ze stajni Saleen22.11.2007
Działająca od ponad dwudziestu lat, kalifornijska firma Saleen Inc. została założona przez byłego kierowcę wyścigowego i specjalizuje się tuningu, zwłaszcza Mustangów. Ostatnio zaprezentowała dwie nowe wersje swojego modelu ...

...Heritage Mustang, oznaczone jako H302 i H302SC.

Piękne Mustangi ze stajni Saleen 1 Oba warianty były inspirowane legendarnym modelem Forda – Boss 302 Mustang, który był popularny w USA pod koniec lat sześćdziesiątych. Liczba "302" w oznaczeniu odnosi się do pojemności skokowej 5-litrowego silnika V8, wyrażonej w calach sześciennych. Jednostka napędowa jest dostępna w wariancie standardowym i turbodoładowanym.

W pierwszym jego moc to 390 KM, a wersja turbodoładowana dostarcza 580 koni mechanicznych. Oba silniki współpracują z sześciobiegową skrzynią ręczną.

Piękne Mustangi ze stajni Saleen 2 Oba Mustangi posiadają także podrasowane zawieszenie, wyczynowe hamulce i felgi z lekkich stopów występujące w połączeniu z 19-calowymi oponami Pirelli.

Model H302 zostanie wyprodukowany w ilości 500 egzemplarzy, a H302 SC będzie jeszcze bardziej limitowaną edycją – do rąk klientów trafi zaledwie 200 takich samochodów.

Ceny zaczynają się od 56 999 dolarów przy wersji ze standardowym silnikiem i 74 999 dolarów za wersję turbodoładowaną. Dolar spada na łeb na szyję, może więc ktoś skusi się na Mustanga według Saleen?

Źródło: Saleen Inc.