Mustang ze szklanym dachem

Mustang ze szklanym dachem21.12.2007
Od momentu premiery w 1964 roku sprzedano ich ponad 9 milionów, z czego 417 000 w pierwszym roku! Do dziś nikomu nie udało się pobić tego rekordu. Mowa o Mustangu - legendarnym modelu Forda który niedługo obchodzić będzie 45-lecie.

Mustang ze szklanym dachem 1Z okazji tego jubileuszu od lata przyszłego roku Ford wprowadza specjalną opcję wyposażenia. Będzie to całkowicie szklany dach. Ta alternatywa dla dachu cabrio została wyceniona na 1995 dolarów.

Niedawno pisaliśmy o klientach i posiadaczach Mustangów, którzy żądali więcej modeli limitowanych i specjalnych wersji. Jak widać, Ford zareagował błyskawicznie i wcześniej niż planowano, w oficjalnym komunikacie prasowym zapowiedział pojawienie się tej opcji wyposażenia w przyszłorocznych modelach.

Mustang ze szklanym dachem 2 Szyba z której wykonano dach została specjalnie wzmocniona i wyposażona w mocne filtry UV. Pomiędzy warstwami szkła umieszczono ultracienkie przezroczyste winylowe paski redukujące poziom hałasu w kabinie. Pierwszy raz szklany dach w Mustangu pojawił się dwa lata temu, w koncepcyjnej wersji projektu Giugiaro.

Zgodnie z amerykańską tradycją, auta które pojawią się w salonach na wiosnę przyszłego roku, traktowane są jako modele roku 2009.

Źródło: Ford, informacja Moto Target