Ford Explorer America na wystawie w Detroit

Ford Explorer America na wystawie w Detroit08.01.2008
Podczas międzynarodowej wystawy samochodowej w Detroit w przyszłym tygodniu Ford zaprezentuje pojazd koncepcyjny Ford Explorer America, dzięki któremu producent chce zmienić swego niegdyś niezwykle dobrze sprzedającego się SUVa w model typu crossover.

Ford Explorer America na wystawie w Detroit 1Explorer America może pomieścić sześć osób i zaprojektowano go głównie do użytku na utwardzonych drogach. Posiada także szereg udogodnień zaprojektowanych z myślą o rodzinach z dziećmi, takich jak na przykład przesuwne tylne drzwi. Może więc stanowić bardziej sportową alternatywę dla minivana, jednak jego umiejętności jazdy w warunkach terenowych będą bardzo ograniczone.

Napęd Explorer America stanowić będzie nowy, turbodoładowany silnik benzynowy Forda o nazwie EcoBoost, wyposażony we wtrysk bezpośrednim.

Ford Explorer America na wystawie w Detroit 2Dwulitrowa, czterocylindrowa jednostka napędowa będzie mieć moc 275 koni mechanicznych, a 3,5-litrowy silnik V6 odznaczać się będzie mocą 340 KM. Zastosowanie technologii EcoBoost ma poprawić o 30% ekonomiczność zużycia paliwa w porównaniu z obecnym silnikiem V6 stosowanym w Explorerze.

Oba silniki współpracować będą z sześciobiegową skrzynią automatyczną z funkcją umożliwiającą kierowcy wybranie i wrzucenie niższego biegu poprzez przekręcenie wskaźnika.

Źródło: fot. Ford Motor Company