Jak Feniks z popiołów: Ford GT40

Jak Feniks z popiołów: Ford GT4005.05.2008
Ponad czterdzieści lat temu legendarne samochody wyścigowe Fordy GT40 zajęły jednocześnie pierwsze, drugie i trzecie miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Ten wyjątkowy wyczyn inspirował później wielu producentów do tworzenia replik słynnego modelu.

Jak Feniks z popiołów: Ford GT40 1Ostatnio hołd Fordowi GT40 oddał niemal równie słynny były kierowca wyścigowy i projektant motoryzacyjny Carroll Shelby, a właściwie zmierzył się po raz kolejny z tym modelem, ponieważ brał już udział w tworzeniu oryginalnego GT40.

Z okazji 85 urodzin Shelby’ego jego firma wyprodukuje 85 egzemplarzy pojazdów, będących reprodukcjami trzech samochodów, które odniosły spektakularny sukces w wyścigu Le Mans: numer jeden to niebieski GT40 prowadzony przez Kena Milesa i Denisa Hulme, numer dwa to czerwony model prowadzony przez Dana Gurney i Jerrego Granta oraz numer trzy – czarny Ford prowadzony przez Bruce’a McLarena i Chrisa Amona.

Pod maską klienci będą mogli znaleźć każdy z silników V8 oferowany przez firmę Shelby’ego. Pojazdy będą dostępne w wersji dopuszczonej do ruchu drogowego (prawo- i lewostronnego) oraz w wersji wyścigowej.

Źródło: Shelby Distribution