Więcej luksusu dla Forda Mondeo

Więcej luksusu dla Forda Mondeo12.09.2008
Ford Mondeo należy do najnowszych modeli z bogatym wyborem opcji Ford Individual pozwalających na wyróżnienie pojazdu, którego twórcy skoncentrowali się na poprawie jakości i stylistyki kunsztownie wykonanego wnętrza.

Po raz pierwszy pokazany jako projekt podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie w 2007 r., w postaci produkcyjnej zostanie zaprezentowany podczas salonu w Paryżu w 2008 r. - pakiet Ford Individual dla Forda Mondeo oferuje szeroki wachlarz elementów wyposażenia skonstruowanych z myślą o zapewnieniu większego wyboru i możliwości wyróżnienia najbogatszych wersji Forda Mondeo.

Więcej luksusu dla Forda Mondeo 1 Bernhard Mattes, wiceprezes działu obsługi klienta Ford of Europe wyjaśnia: "Program Ford Individual cieszy się wielkim powodzeniem od chwili jego wprowadzenia w Fordzie S-MAX. Stopniowo rozszerzyliśmy ofertę o kolejne pojazdy, każdy z dostosowanym do niego programem. Reakcja na Forda Mondeo z zestawem do stylizacji wnętrza Ford Individual na etapie projektowania była niezwykle pozytywna i popyt na wprowadzenie go do produkcji był bardzo duży."

Luksusowa stylistyka
Dla Forda Mondeo Ghia i Titanium zostały specjalnie opracowane cztery różne motywy, z których każdy cechuje się luksusową stylistyką, wysokogatunkowymi materiałami i pieczołowitą dbałością o szczegóły.

Wszystkie opcje obejmują podgrzewane przednie siedzenia regulowane elektrycznie w ośmiu kierunkach z regulowaną podporą lędźwiową, wykończone wysokiej jakości skórą Nappa i skórą o ziarnistej strukturze, z eleganckimi szwami sprawiającymi wrażenie wykonanych ręcznie lub przyciągającym wzrok szwem krzyżykowym, oraz wytłoczonym napisem "Individual".

Obicia tylnych siedzeń są podobne, wykończone skórą tej samej jakości i z napisem "Individual" na środkowym tylnym podłokietniku. Całkowicie ze skóry wykonane są też podłokietniki i wstawki w drzwiach oraz osłony elastyczne dźwigni zmiany biegów i hamulca ręcznego.

Więcej luksusu dla Forda Mondeo 2 Najbardziej rzucającą się w oczy opcję oferowaną w ramach Ford Individual, czyli luksusowe wykończenie skórzane, uzupełnia szereg elementów poprawiających stylistykę wnętrza i wygodę.

Wygodne siedzenie kierowcy i elektryczne lusterka zewnętrzne są wyposażone w funkcję pamięci, dzięki której można przywrócić zapisane ustawienia jednym dotknięciem przycisku. Eleganckie dodatkowe detale to między innymi sportowe pedały i podnóżek z przeciwpoślizgowym aluminiowym pokryciem oraz nakładki przednich progów ze stali nierdzewnej z napisem "Individual".

Dywaniki podłogowe z długim włosiem stanowią ładny i funkcjonalny detal wykończenia kabiny Forda Mondeo.

Elegancki motyw Beige/Dark Beige (beżowy/ciemnobeżowy) został opracowany specjalnie dla wersji Ghia z kolorem wnętrza w tonacji Biscuit (kolor jasnobrązowy). Motyw Beige/Dark Beige jest dostępny zarówno dla wersji Ghia, jak i Titanium z wnętrzem w tonacji Ebony (kolor hebanowy). Dwa nowoczesne, sportowe motywy są też dostępne dla wersji Titanium: Tan/Ebony lub Ebony – dla klientów zamawiających wnętrze w tonacji Ebony.

Więcej luksusu dla Forda Mondeo 3 John McLeod, główny projektant odpowiedzialny za personalizację pojazdów w Ford of Europe powiedział: "Zestaw do stylizacji nadwozia Ford Individual jest dostępny dla Forda Mondeo w wersji 5-drzwiowej i kombi od końca 2007 r. i jest bardzo popularny. Nowe elementy do stylizacji wnętrza idealnie pasują do nadwozia i są wykończone materiałami o takiej jakości i wykonane z taką precyzją, jakiej mogą oczekiwać nabywcy Forda Mondeo."

Goście odwiedzający stoisko na Salonie Samochodowym w Paryżu zobaczą Forda Mondeo Titanium z klasycznym szarym lakierem metalizowanym Sea Grey, prezentującego motyw wykończenia wnętrza programu Ford Individual w tonacji Light Beige z lamówkami Ebony.

Pakiet Ford Individual dla Forda Mondeo będzie wprowadzany w całej Europie jesienią 2008 r. Od wiosny 2009 r. oferta zostanie rozszerzona o wyjątkowe, 18-calowe, pięcioramienne aluminiowe obręcze kół Ford Individual, z opalizującym, odbijającym promienie słońca srebrnym lakierem Mystique Silver.

Źródło: Ford Polska