Red dot dla Forda Fiesty

Red dot dla Forda Fiesty18.03.2009
"Najnowszy Ford Fiesta należy do najbardziej stylowych samochodów na świecie." Tak brzmi werdykt 28 wiodących projektantów i ekspertów w dziedzinie wzornictwa z 19 krajów, którzy przyznali nowemu, efektownie prezentującemu się modelowi Forda ...

...nagrodę „red dot” w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.W werdykcie jury złożonego z ekspertów w dziedzinie wzornictwa czytamy, że linia nadwozia i stylistyka nowego Forda Fiesta wyróżnia się „nowatorstwem i dynamiką".

Nagrody „red dot” są wręczane corocznie przez centrum projektowania i wzornictwa Design Zentrum Nordrhein Westfalen z siedzibą w Essen w Niemczech. Program „red dot” należy do najbardziej znanych i najbardziej prestiżowych programów promujących nowoczesne projektowanie i wzornictwo.

Niezależni jurorzy oceniają każdy ze zgłoszonych projektów, biorąc pod uwagę szereg kryteriów, wśród których są między innymi: innowacyjność, pomysłowość projektantów, funkcjonalność oraz jakość. Do edycji konkursu za rok 2009 przyjęto 3231 zgłoszeń z 49 krajów. Ford Fiesta znalazł się wśród produktów, które otrzymały „czerwoną kropkę” za szczególnie wyjątkową wartość wzornictwa.

Nagrody, które według organizatorów są „uznanym w skali międzynarodowej świadectwem najwyższej jakości wzornictwa” są przyznawane w trzech kategoriach: wzornictwo produktu, projekt w dziedzinie komunikacji oraz koncepcja stylizacyjna. W ramach każdej z tych kategorii wyróżnia się 17 grup produktów obejmujących niezwykle szeroką paletę artykułów i dóbr, od mebli po przyczepy kempingowe, od zegarków po komputery.

Wśród samochodów, które w poprzednich latach zdobywały tę nagrodę były między innymi: Maserati Quattroporte, Mercedes R-Klasse oraz Lamborghini Murcielago Roadster.

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni nie tylko z faktu otrzymania tak prestiżowej nagrody, ale także z coraz dłuższej listy nagród i wyróżnień, które stają się udziałem najnowszego Forda Fiesta – powiedział Martin Smith, dyrektor działu projektowania Ford of Europe. – Szczególnie cieszy nas fakt, iż nasza najnowsza propozycja w segmencie aut małych znalazła uznanie w oczach wiodących projektantów na świecie, właśnie za innowacyjną i pełną ekspresji stylistykę.

– Wyniki naszych badań dowodzą, że bez względu na to czy nabywcą samochodu jest mieszkaniec Mediolanu, Pekinu czy Nowego Jorku, styl jest najważniejszym kryterium decydującym o wyborze samochodu. Najnowszy Ford Fiesta z pewnością jest samochodem stylowym, charakteryzującym się jednocześnie bardzo wysoką jakością – dodał Martin Smith

Źródło: Ford, fot. Moto Target