Ford Fiesta Sport Edition - sportowy duch

Ford Fiesta Sport Edition - sportowy duch05.05.2009
Wbrew pozorom, nowy pakiet sportowy Forda przeznaczony dla modelu Fiesta nie ogranicza się wyłącznie do kosmetycznych zmian nadwozia. Nowy pakiet dostępny jest wyłącznie dla Fiesty w wersji z trojgiem drzwi i jednym z trzech silników, ...

...benzynowym 1.4 (96 KM) i 1.6 (120 KM) oraz turbodieselem 1.6 TDCi (90 KM).

Z zewnątrz auto wyróżnia zestaw ospojlerowania klapy bagażnika, progów oraz przedniego i tylnego zderzaka ze zintegrowanym dyfuzorem, a także zmieniony przedni wlot powietrza, ciemne wypełnienie przednich świateł i nowe 16-calowe felgi aluminiowe z szerokimi oponami. Na szczęście usportowienie samochodu nie ograniczyło się wyłącznie do samego wyglądu. I tak zawieszenie auta obniżono o 9 mm, a dodatkowo zastosowano w nim nowe amortyzatory i twardsze sprężyny. Modyfikacjom poddano także układ kierowniczy oraz system ESP, który można całkowicie wyłączyć.

Wnętrze auta może być wykończone antracytową lub niebieską tapicerką, a wyposażenie obejmuje takie elementy jak sportowe przednie fotele, wykończone skórą sportową kierownicę i drążek zmiany biegów, a dodatkowo także regulowane na wysokość siedzenie kierowcy, komputer pokładowy, klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby oraz centralny zamek.

Źródło: fot. Ford, informacja Moto Target