Mondeo najlepszy według magazynu Auto Test

Mondeo najlepszy według magazynu Auto Test17.08.2009
Ford Mondeo został wybrany najlepszym samochodem w swojej klasie - według czytelników "Auto Test" (wydanie 8/2009), których niemiecki magazyn zaprosił we współpracy z firmą ZF ...

Ford Mondeo został wybrany najlepszym samochodem w swojej klasie - według czytelników „Auto Test” (wydanie 8/2009), których niemiecki magazyn zaprosił we współpracy z firmą ZF, specjalizującą się w technologii układów napędowych i jezdnych, do przeprowadzenia testu praktycznego najpopularniejszych modeli klasy średniej.

Mondeo najlepszy według magazynu Auto Test 1 Wcześniej swoich ulubieńców wybrało 28 000 czytelników, spośród których wylosowano dziesięć osób, które przeprowadziły testy praktyczne.

W ramach dwudniowego programu testów w Centrum Jazdy firmy ZF w miejscowości Groß Dölln w Brandenburgii zaproszeni czytelnicy sprawdzili w praktyce 10 najlepszych samochodów klasy średniej według kryteriów takich jak własności jezdne, komfort, napęd, ilość miejsca i przestrzeni bagażowej. Generalnie pochodzący z Kolonii Ford Mondeo, zaprojektowany zgodnie ze stylistyką kinetic design, wykazał się największą przydatnością w życiu codziennym i zwyciężył w pięciu z 21 kategorii.

„Bardzo nas cieszy ten wyjątkowy wynik, którym zostawiliśmy w tyle wszystkich słynnych konkurentów, bo to oznacza, że nasza konsekwentna strategia zorientowana na klientów opłaciła się” — powiedział Jürgen Stackmann, kierownik działu marketingu i sprzedaży Ford Werke GmbH. „Bardzo dokładnie wsłuchujemy się w życzenia i oczekiwania klientów i przekonujemy ich do siebie innowacyjnym wzornictwem, nowoczesnymi technologiami oraz najwyższym poziomem jakości i bezpieczeństwa.”

Test praktyczny ZF (Auto Test, wydanie 08/2009) - wynik ogólny

1. Ford Mondeo
2. Audi A4
3. BMW 3
4. VW Passat
5. Opel Insignia
6. Citroen C5
7. Mercedes klasy C
8. Toyota Avensis
9. Mazda 6
10. Seat Exeo

Źródło: Ford