Ford Individual - prezentacja gamy w Kolonii

Ford Individual - prezentacja gamy w Kolonii04.09.2009
Już od ponad dwóch lat koncern Ford of Europe daje klientom możliwość personalizacji wybranego modelu Forda w ramach programu Individual. Samochody wyposażone w dodatkowe akcenty stylistyczne nadwozia oraz ekskluzywne elementy wnętrza ...

...zachwycają wysoką jakością wykonania, o czym można było się przekonać podczas warsztatów Ford Individual zorganizowanych w Kolonii w Niemczech.

Ford Individual - prezentacja gamy w Kolonii 1 Założenia nowatorskiego programu Ford Individual zyskały wymierny efekt w styczniu 2007 roku, kiedy koncern zaprezentował model S-MAX Individual. W 2008 roku do gamy dołączyły ekskluzywne Galaxy i Mondeo, a także najmniejsze Fordy Ka (z trzema indywidualnymi tematami Digital, Tattoo oraz Grand Prix) i Fiesta. Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie zaprezentowano Forda Kugę i Focusa Individual, które zyskały duże uznanie zwiedzających.

Poszczególne elementy programu personalizacji Forda wchodzą w skład dwóch tematów stylistycznych Luxury i Lifestyle. Te z kolei zostały podzielone na podkategorie Classic i Modern Techno (w ramach tematu Luxury) oraz Style, Fun i Fashion (w ramach tematu Lifestyle).

Opcja Classic to przede wszystkim wyrafinowane połączenia kolorystyczne w kabinie pasażerskiej, tapicerki skórzane wysokiej jakości oraz eleganckie dodatki, takie jak dywaniki podłogowe z logo Individual czy specjalne wykończenia paneli drzwiowych. Z zewnątrz wzrok przykuwają eleganckie obręcze aluminiowe.

Elementy kategorii Modern Techno podkreślają sportowe i dynamiczne cechy modeli Forda. Wnętrze ozdabiają odważne kolory, wyprofilowane dywaniki podłogowe, a także metaliczne akcenty dźwigni zmiany biegów i hamulca ręcznego. Uzupełnieniem tematu są specjalne nakładki zewnętrzne dostępne w kolorze nadwozia lub pokryte kontrastującym lakierem. W modelach S-MAX i Mondeo dostępne są również obręcze aluminiowe polakierowane specjalnym kolorem Mystique Silver.

Ford Individual - prezentacja gamy w Kolonii 2 Uzupełnieniem opcji Modern Techno są zestawy audio premium i systemy rozrywki dla pasażerów tylnych siedzeń. W niektórych modelach dostępna jest tylna kamera cofania.

Tematy Style, Fun i Fashion przeznaczone są dla młodszej klienteli, która doceni nowoczesne opcje kolorystyczne przewidziane dla poszczególnych elementów nadwozia oraz wnętrza.

Wszystko to sprawia, że modele Individual dostępne w gamie Forda zyskują na ekskluzywności, co do tej pory zarezerwowane było głównie dla samochodów z segmentu premium. Jazda poszczególnymi modelami sprawia jeszcze więcej przyjemności i daje jeszcze większą satysfakcję, a klient, który zdecyduje się na wyposażenie wybranego Forda według własnego uznania może być pewien, że wyróżni się w tłumie podobnych do siebie aut. Potwierdza to już 45 000 zadowolonych użytkowników, którzy zdecydowali się na opcje z pakietu Individual.

Źródło: fot. Moto Target, Ford, informacja Moto Target