Powrót do szybkiej Fiesty

Powrót do szybkiej Fiesty25.02.2004
Powstał nowy szybki samochód Forda. Nie chodzi tu o nowego Focusa czy Mondeo ale o Fieste w wersji ST. Pierwsza prezentacja odbędzie się na targach Moto Show w Genewie ...

Powstał nowy szybki samochód Forda. Nie chodzi tu o nowego Focusa czy Mondeo ale o Fieste w wersji ST. Pierwsza prezentacja odbędzie się na targach Moto Show w Genewie. Nowa Fiesta to "gorący" towar dla kierowców, którzy szukają wyróżniającego się stylu i świetnych osiągów.

Powrót do szybkiej Fiesty 1 Fiesta ST (Sports Technologies) będzie pierwszym z modeli Forda ST, który będzie opatrzony nowym emblematem ST – bez żadnych numerów, po prostu ST. Od tego momentu wszystkie nowe "usportowione" Fordy będą tak oznaczane.

Pełna animuszu nowa Fiesta ST wyposażona jest w bardzo czuły na gaz silnik Duratec ST o pojemności 2 litrów i mocy 150 KM !!!. Osiągi tego silnika w porówananiu do wielkości autka i jego wagi sprawiają, że każdy kto będzie miał okazję poprowadzić ten samochodzik, będzie to robił z usmiechem na twarzy i zdecydowanie z przyśpieszonym pulsem.

Unikalny design poszczególnych elementów, między innymi przedniego i tylniego zderzaka, nowych progów i listw na drzwiach oraz pomalowane pod kolor nadwozia klamki, lusterka oraz wszelkie gumowe i plastikowe wykończenia wraz z 17 calowymi felgami sprawiają, że już na pierwszy rzut oka widać iż mamy doczynienia z autkiem nietuzinkowym i że nie jest to zwykła Fiesta.

Powrót do szybkiej Fiesty 2 W sportowym stylu utrzymane jest również wnętrze samochodu. Obszyte czarną skóra sportowe fotele z czerwonym pasem oraz z wielkie charakterystyczne logo ST, skórzana kierownica, białe metalowe pedały oraz oczywiście bardzo wydajne hamulce, wszystko to pomaga w komunikacji między kierowcą a silnikiem. Całości dopełniają jeszcze pomalowane na jasno elementy takie jak hamulec ręczny czy klamki drzwi.

Poprzedniczką Fiesty ST był model XR2i. W samej tylko Wielkiej Brytanii sprzedano ponad 34000 egzemplarzy i można praktycznie w ciemno powiedzieć, że i nowe małe, szybkie auto zaprojektowane przez Forda znajdzie wielu zwolenników. Teraz tylko czekamy na premierę Fiesty ST ...

Źródło: Autoindex
by thaniel