Shelby F-150 Super Snake Concept

Shelby F-150 Super Snake Concept10.11.2009
Duży, mocny, szybki i czerwony z czarnymi pasami, czyli nowe oblicze Forda F-150 jako "pogromcy autostrad". Panowie z Shelby Automobiles stworzyli coś wyjątkowego, a mianowicie pickupa będącego pełnoprawnym członkiem ...

...elitarnego klubu serii GT500 Super Snake. Podstawą dla nowego modelu zaprezentowanego niecałe dwa tygodnie temu podczas SEMA 2009 w Las Vegas został Ford F-150 produkowany w latach 2003-2008. Auto pokryto soczyście czerwonym lakierem, a przez środek nadwozia i na wysokości progów "puszczono" czarne, matowe pasy.

Pod maską auta pracuje wyjątkowy silnik o pojemności 5.4-litra, który generuje moc 475 KM. By sprostać jego możliwościom, zespół inżynierów Shelby Automobiles wyposażył samochód w nowe 6-tłoczkowe zaciski hamulców tarczowych oraz usztywnił i obniżył o 7,6 cm zawieszenie.

Pakiet zmian nie ograniczył się jednak wyłącznie do tych kilku modyfikacji. Z zewnątrz uwagę zwracają przemodelowany przód auta z nowym grillem i logo Super Snake, spoilerem wykonanym z włókna węglowego, a także przednimi i bocznymi wlotami powietrza chłodzącymi układ hamulcowy. Dodatkowo na osiach zagościły wielkie felgi aluminiowe Alcoa Shelby.

Zmiany nie ominęły również wnętrza auta. Kabinę pasażerską wykończono czarną, skórzaną tapicerką z czerwonymi dodatkami, a na zagłówkach siedzeń i dywanikach podłogowych umieszczono logo Shelby Automobiles.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia Shelby F-150 Super Snake Concept .

Źródło: World Car Fans, fot. Ford, informacja Moto Target