Nowy Ford Mondeo bez kamuflażu

Nowy Ford Mondeo bez kamuflażu11.02.2010
Po prezentacji odświeżonych wersji S-MAX i Galaxy, Ford przystąpił do finalnych testów modelu Mondeo, który zadebiutuje w październiku podczas paryskiego salonu samochodowego. Podobnie, jak w przypadku większego S-MAXa, ...

w nowym Mondeo znajdą się przeprojektowane zderzaki z przodu i z tyłu oraz światła do jazdy dziennej LED. Ten ostatni element dostępny będzie w wersjach wyposażenia Titanium i Titanium X.

Większe zmiany zajdą pod maską. Znajdą się tu bowiem najnowsze benzynowe jednostki EcoBoost z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Silnik o pojemności skokowej 1,6-litra produkuje 160 KM, a motor 2-litrowy osiąga 200 KM, przy czym średnie zużycie paliwa obu jednostek jest o 20 procent niższe w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami. W gamie pojawi się także nowy diesel 2,0 TDCi o mocy 160 KM. W opcji dostępna będzie dwusprzęgłowa przekładnia Powershift.

Ford Mondeo wejdzie do sprzedaży pod koniec tego roku. Ceny na rynku brytyjskim będą rozpoczynały się od około 16 000 funtów.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia szpiegowskie.

Źródło: Auto Express, fot. Ford, informacja Moto Target