Dynamic World Rally Team w Mistrzostwach Świata

Dynamic World Rally Team w Mistrzostwach Świata19.02.2010
Sezon 2010 to nowy etap w karierze Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka. W barwach nowego zespołu Dynamic Word Rally Team polska załoga wystartuje w Mistrzostwach Świata w dwóch pełnych cyklach SWRC i WRC Cup przygotowanym przez M-Sport, ...

...a obsługiwanym w trakcie rajdów przez firmę Symtech Fordem Fiesta S2000.

„Jestem niezmiernie szczęśliwy, że w sezonie 2010 będziemy mogli rywalizować w tak prestiżowych cyklach, jak SWRC i WRC Cup. Starty w barwach Dynamic Word Rally Team są kolejnym krokiem w drodze do zdobycia mistrzostwa świata.

Dynamic World Rally Team w Mistrzostwach Świata 1Patrząc na listę zgłoszeń zespołów startujących w mistrzostwach możemy mieć pewność, że rywalizacja będzie bardzo zacięta i wyrównana. SWRC i WRC Cup przyciągnęły nazwiska od wielu lat znane na trasach rajdowych. Myślę, że nasza walka przysporzy wielu emocji kibicom oraz dziennikarzom.” – powiedział Maciek Szczepaniak.

Załoga pojedzie Fordem Fiesta S2000, wybranym przez Michała Kościuszko po serii jazd testowych. „W czasie testów zrobiłem autem parę kilometrów i jestem przekonany, że dokonałem najlepszego wyboru. Ford Fiesta S2000 to samochód z bardzo dużym potencjałem.” – powiedział Michał.

Zespół Dynamic World Rally Team został oficjalnie zgłoszony do startów w pełnych cyklach SWRC i WRC Cup. Kalendarz startów obejmuje rajdy: Meksyku (5-7 marca), Jordanii (1-3 kwietnia), Portugalii (28-30 maja), Finlandii (29-31 lipca), Niemiec (20-22 sierpnia), Francji (1-3 października) i Wielkiej Brytanii (12-14 listopada). W Polsce kibice będą mieć okazję zobaczyć zespół Dynamic World Rally Team podczas Rajdu Polski (4-6 czerwca) i Rajdu Barbórki.

Źródło: Dynamic World Rally Team