Ford E-Series świętuje 50-lecie sukcesów

Ford E-Series świętuje 50-lecie sukcesów15.09.2010
Ford E-Series, van sprzedający się najlepiej w Ameryce i to już od trzydziestu lat, z okazji pięćdziesiątych urodzin zyskał nowego członka rodziny - model na rok 2011 wraz z edycją specjalną. Seria E w USA kojarzy się ...

...z dużymi możliwościami i niezawodnością już od czasów swojego debiutu w 1961 roku. Edycja specjalna „50th Anniversary” to wariant XLT serii E ze specjalnym wyposażeniem.

Nadwozie polakierowano na niezwykły, niebieski i metaliczny odcień. We wnętrzu znajdują się fotele z wyhaftowanym logo„Econoline”; w kabinie umieszczono również plakietki z napisem „Econoline 50 Years”.

Ford E-Series świętuje 50-lecie sukcesów 1 Edycja specjalna będzie także wyposażona w niektóre z najnowszych technologii Forda, takie jak: Ford Work Solutions czy SYNC.

Ford Work Solutions to zestaw rozwiązań ułatwiających pracę w samochodzie. Specjalny komputer pokładowy stanowi „mobilne biuro”. Tool Link to ciekawy system, w którym „ometkowuje” się wszystkie narzędzia lub inny sprzęt roboczy specjalnymi przywieszkami, a następnie wskanowuje do komputera pokładowego, który przed wyruszeniem w trasę sprawdza, czy wszystkie narzędzia, jakie uznaliśmy za potrzebne w danym dniu zostały zabrane do samochodu i czy powróciły do niego po skończonej pracy. Crew Chief w czasie rzeczywistym dostarcza menadżerom floty informacji dotyczących trzech obszarów zarządzania flotą: aktualnego położenia pojazdów, tego, co w danej chwili robią kierowcy i samochody oraz diagnostyki pojazdów. Ostatni element Ford Work Solutions to Cable Lock, zabezpieczający narzędzia i sprzęt zlokalizowane w samochodzie przed kradzieżą (to po prostu mocny, stalowy kabel pokryty winylem, który przeplata się przez uchwyty narzędzi i mocuje do samochodu). SYNC to pokładowy system typu „infotainment”.

Źródło: foto: Ford, opracowanie: BM