Następca Forda Kuga na targach w Detroit

Następca Forda Kuga na targach w Detroit08.12.2010
Już na początku przyszłego roku Ford zaprezentuje następcę modelu Kuga. Samochód, który zobaczymy na targach w Detroit będzie bardzo podobny do ostatecznej wersji produkcyjnej. Tak przynajmniej twierdzi źródło bliskie firmie.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze nowy Ford Kuga trafi do produkcji w połowie 2012 r. Możliwe, że linia montażowa modelu Kuga zostanie w całości przeniesiona do USA. eśli tak się stanie to najprawdopodobniej samochód ten będzie składany w zakładach w Louisville, gdzie aktualnie montuje się Explorera.

Projekt, który zostanie pokazany w Detroit będzie też stanowił punkt wyjściowy dla nowego modelu Escape, oferowanego na rynku w USA. Nie wiadomo jeszcze, czy obydwa modele zachowają swoje nazwy, czy też w imię polityki globalnej One Ford otrzymają wspólne imię, niezależnie od rynku, na którym będą sprzedawane (tak jak Fiesta, czy Focus).

Ford Kuga od momentu swojego debiutu w 2008 r. stał się jednym z chętniej kupowanych SUV-ów w Europie. Lepiej sprzedawał się tylko Tiguan Volkswagena. Do listopada 2010 Kuga znalazła 61 146 nabywców.

Źródło: foto: Ford, informacja: Moto Target