40-lecie popularnego Forda Transit

40-lecie popularnego Forda Transit13.07.2005
Ford Motor Company specjalną galą uświetnił jubileusz 40-lecia produkcji popularnego Forda Transit. Na miejsce dzisiejszej uroczystości wybrano należącą do spółki Ford Otosan wytwórnię samochodów dostawczych w mieście Kocaeli w Turcji ...

KOCAELI, Turcja, 12 lipca 2005 r. – Ford Motor Company specjalną galą uświetnił jubileusz 40-lecia produkcji popularnego Forda Transit. Na miejsce dzisiejszej uroczystości wybrano należącą do spółki Ford Otosan wytwórnię samochodów dostawczych w mieście Kocaeli w Turcji.

Ford Transit, wprowadzony po raz pierwszy na rynek w 1965 roku, zapoczątkował zupełnie nowy rozdział rozwoju europejskiego rynku samochodów dostawczych. Dziś, równo 40 lat po premierze i po wypuszczeniu na rynek blisko 5 milionów egzemplarzy tego niezwykle uniwersalnego i popularnego pojazdu, produkcja Forda Transit trwa nadal, właśnie w zakładach w Kocaeli oraz w wytwórni w Southampton na południu Anglii.

40-lecie popularnego Forda Transit 1 Specjalną galę, zorganizowaną w Kocaeli z okazji 40-lecia Forda Transit, uświetnili swoją obecnością: prezes Ford of Europe, John Fleming, dyrektor wykonawczy Koç Holding, Bülend Özaydınlı, generalny dyrektor spółki Ford Otosan, Turgay Durak oraz członkowie zarządu spółki Ford Otosan.

– Dziś chcemy dać wyraz naszemu zadowoleniu ze znaczących osiągnięć, jakie przyniosła długoletnia współpraca między Ford Motor Company, która w swojej 102-letniej historii stała się jedną z najpotężniejszych marek światowego przemysłu motoryzacyjnego, oraz holdingiem Koç, który jest wiodąca grupą przemysłową w Turcji – powiedział 79-letni Turgay Durak, generalny dyrektor spółki Ford Otosan, w swoim powitalnym wystąpieniu.

– Bieżący rok jest już 40 rokiem w historii Forda Transit, samochodu, który okazał się narzędziem wprost nieocenionym dla funkcjonowania gospodarki europejskiej i gospodarki także tutaj w Turcji. To już piąta generacja tego modelu, nadal imponującego świeżością i ciągle mającego ogromnie wiele do zaoferowania swoim użytkownikom. Ford Transit nadal będzie produkowany, a jego uniwersalność, walory praktyczne i inteligentne rozwiązania konstrukcyjne pozwolą mu długo jeszcze spełniać i wyprzedzać oczekiwania naszych klientów.

FORD TRANSIT – PASMO SUKCESÓW

Również w Turcji Ford Transit zanotował wiele sukcesów rynkowych. Dyrektor wykonawczy holdingu Koç, Bülend Özaydınlı, podkreślił, że licząca 77 lat historia współpracy firmy Ford i grupy Koç po 1977 roku nabrała zupełnie nowego tempa, umożliwiając szybszą realizację szeregu ważnych celów.

40-lecie popularnego Forda Transit 2 – Zaledwie 3 miesiące temu obchodziliśmy jubileusz wyprodukowania milionowego pojazdu tutaj w zakładach należących do spółki Ford Otosan. Dziś obchodzimy jubileusz 40-lecia produkcji Forda Transit. Modelu, który wydatnie przyczynił się do tego, że Ford Otosan od trzech lat jest liderem rodzimego rynku i który z dużymi nadziejami patrzy w przyszłość – dodał Bülend Özaydınlı.

O sukcesie Forda Transit na tutejszym rynku najlepiej świadczą liczby: od rozpoczęcia w 1969 roku produkcji modeli rodziny Forda Transit na potrzeby lokalnego rynku z taśmy montażowej zakładów Ford Otosan zjechało już 550 000 egzemplarzy tego pojazdu. Natomiast najmniejszy model w rodzinie Transita – Ford Transit Connect – przekroczył niedawno liczbę 230 000 wyprodukowanych samochodów. Oprócz tego, już wkrótce, w 40 roku trwania produkcji Forda Transit, europejska filia Forda będzie obchodzić kolejny imponujący jubileusz, jakim będzie wyprodukowanie 5-milionego egzemplarza tego pojazdu.

JEDNA Z NAJBARDZIEJ POPULARNYCH MAREK NA ŚWIECIE

Prezes Ford of Europe, John Fleming, podkreślił natomiast, że nieprzypadkowo na miejsce obchodów 40-lecia produkcji Forda Transit wybrano wytwórnię należącą do wiodących fabryk firmy Ford i produkującą jeden z najważniejszych modeli w całej historii firmy. – Dzisiejszą uroczystością kontynuujemy nasze obchody jubileuszu 40-letniej obecności Forda Transit na rynku. W ciągu minionych czterech dekad Ford Transit był nierozerwalnie związany z krwioobiegiem europejskiej gospodarki – powiedział J. Fleming. – Od chwili rozpoczęcia produkcji 9 sierpnia 1965 roku, dzięki swoim niezaprzeczalnym walorom, Ford Transit stał się jedną z najważniejszych i najbardziej popularnych marek na świecie, – dodał J. Fleming

NIEZAWODNOŚC I UNIWERSALNOŚĆ – W KAŻDYM JĘZYKU ŚWIATA

John Fleming zwrócił uwagę na fakt, iż w momencie wprowadzenia na rynek 40 lat temu Ford Transit otworzył zupełnie nowym rozdział, podnosząc na nie notowany dotąd poziom standardy obowiązujące w segmencie samochodów dostawczych.

40-lecie popularnego Forda Transit 3 Dziś Ford Transit nadal jest niekwestionowanym liderem, konsekwentnie wprowadzając do swojego segmentu nowe rozwiązania i najnowsze technologie. Nazwa "Transit" dziś kojarzy się z niezawodnością i wszechstronnością zastosowań, bez względu na język, którym mówią użytkownicy tych samochodów.

– Dziś nazwa "Transit" jest powszechnie znana. Zyskała przy tym tak wielką popularność, że w niektórych krajach stała się wręcz nazwą rodzajową, będącą synonimem dostawczego furgonu z nadwoziem zamkniętym – z dumą zaznaczył J. Fleming. Jednocześnie podkreślił, że sukces rynkowy oraz zdobycie i utrzymanie przez Forda Transit czołowego miejsca na rynku europejskim nie byłoby możliwe bez ciężkiej pracy załóg obu wytwórni i bez stałej dbałości o utrzymanie najwyższych standardów jakości.

J. Fleming, B. Özaydınlı i T. Durak zakończyli część oficjalną, sprawiając piękny prezent miejscowej społeczności, której życie jest związane z zakładami Ford Otosan w Kocaeli. Dwa ważne jubileusze – -40-lecie produkcji Forda Transit oraz wyprodukowanie 5-milioniowego egzemplarza – uświetnili przekazaniem pobliskiemu państwowemu szpitalowi Golcuk nowego ambulansu pogotowia, który uroczyście zjechał z taśmy montażowej i który został zbudowany właśnie na bazie Forda Transit.

W najbliższych dniach podobna uroczystość odbędzie się także w zakładach w Southampton – również tutaj podwójny jubileusz zostanie uświetniony symbolicznym przekazaniem drugiego "5-milionowego" pojazdu miejscowej organizacji dobroczynnej.

Źródło: Ford