Nowy, koncepcyjny Ford we Frankfurcie

Nowy, koncepcyjny Ford we Frankfurcie05.08.2011
Ford zapowiedział oficjalnie, że podczas najbliższej wystawy motoryzacyjnej IAA we Frankfurcie nad Menem, która odbędzie się we wrześniu tego roku, zaprezentuje po raz pierwszy swój nowy pojazd koncepcyjny o wyjątkowym znaczeniu.

Przedstawiciele amerykańskiego koncernu nazywają go „nowym, sportowym Focusem” i nawet wyjawili kilka szczegółów technicznych dotyczących nowego modelu.

Nowy, koncepcyjny Ford we Frankfurcie 1 Najprawdopodobniej chodzi więc o Focusa ST w wersji na rok 2012, który ma wejść do sprzedaży w najbliższej przyszłości. Z informacji podanych przez Forda wynika, że napędzać go będzie 2-litrowa jednostka EcoBoost o mocy 247 KM i maksymalnym momencie obrotowym 360 Nm.

Producenci bywają przekorni, więc skoro ujawnili kilka danych technicznych, to z kolei próbują utrzymywać w całkowitej tajemnicy wygląd nowego konceptu. Ford opublikował jedynie coś w rodzaju plakatu zapowiadającego premierę nowego modelu, na którym możemy oglądać fragment maski silnika i górną część reflektorów samochodu.

Na resztę zapewne musimy poczekać do września.

Źródło: Ford, opracowanie: BM