Pięć gwiazdek Euro NCAP dla Forda Rangera

Pięć gwiazdek Euro NCAP dla Forda Rangera23.02.2012
Ford Ranger umocnił swoją pozycję najbezpieczniejszego pickupa w Europie po zaliczeniu najbardziej wymagających testów Euro NCAP. Eksperci ds. wypadków dokonali ponownej klasyfikacji Forda Ranger przy wykorzystaniu nowego systemu oceny, ...

...wprowadzonego na rok 2012. Pickup Forda otrzymał najwyższą notę – pięć gwiazdek. Oznacza to, że Ford Ranger pozostanie jedynym dostępnym w sprzedaży pickupem z takim wynikiem. Również bestsellerowy Ford Focus zachował najwyższą ocenę po kolejnej serii testów.

Testy zderzeniowe Euro NCAP 2012 są barometrem bezpieczeństwa, wykorzystywanym do oceny wszystkich nowych samochodów w Europie. Uzyskanie pięciu gwiazdek przez Forda Focus i Forda Ranger po raz kolejny to nasz ogromny sukces – stwierdził Stuart Southgate, dyrektor ds. bezpieczeństwa samochodów w firmie Ford of Europe.

Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych wartości Ford Motor Company. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Ford Ranger i Ford Focus spełniły, a nawet przewyższyły najwyższe standardy stosowane przez NCAP – dodał.

W Fordzie Ranger zastosowano unikalne rozwiązania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa przechodniów, w tym umieszczoną pod maską konstrukcję, dzięki której maleje prawdopodobieństwo odniesienia przez przechodnia urazów głowy. Przedni zderzak wykonany jest z materiałów pochłaniających, co jeszcze bardziej podwyższa bezpieczeństwo.

Rzecznik Euro NCAP, Michiel van Ratingen, stwierdził: Stosowany przez nas system ocen został zmieniony i kładzie obecnie większy nacisk na ochronę przechodniów. Nowy Ford Ranger jako jedyny samochód w tej klasie spełnił kryteria wymagane do uzyskania oceny pięciu gwiazdek.


Źródło: Ford, Euro NCAP