Ford Ranger Międzynarodowym Pickupem Roku 2013

Ford Ranger Międzynarodowym Pickupem Roku 201307.11.2012
Nowy Ford Ranger został wyróżniony tytułem „Międzynarodowego Pickupa Roku 2013”. Nagrodę przyznano podczas Fleet Transport EXPO 12 w Dublinie, a zwycięzcę wyłoniono poddając kandydatów do tego wyróżnienia serii wyczerpujących testów ...

...na poligonie doświadczalnym Millbrook w Bedfordshire w Wielkiej Brytanii. Nowy Ford Ranger pobił na głowę zdobywców drugiego i trzeciego miejsca (Isuzu D-Max i Volkswagena Amarok) uzsykując ogólną ocenę 47 punktów, czyli więcej niż suma punktów zdobytych przez Isuzu i Volkswagena.

Członkowie jury z uznaniem wypowiadali się przede wszystkim o wyrównanym poziomie właściwości jezdnych Rangera zarówno na drogach asfaltowych, jak i poza nimi.

Ford Ranger Międzynarodowym Pickupem Roku 2013 1Pochwalili także obszerną gamę jednostek napędowych, sporą ładowność, dużą siłę uciągu przyczepy oraz wysoki poziom bezpieczeństwa amerykańskiego pickupa.

Nowy Ford Ranger został zaprojektowany od podstaw, wyposażono go również w nowoczesne funkcje zapewniające komfort jazdy. Dostępny jest w trzech wersjach kabinowych: Double, Super i Regular. Ranger jest oferowany z napędem na jedną oś i wszystkie koła. Nowy Ranger jako pierwszy pickup zdobył również maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych przeprowadzonych przez EuroNCAP .

Ford Ranger doskonale sprawdzi się zarówno jako narzędzie pracy, jak i pojazd rekreacyjny, a klienci poczują prawdziwą różnicę w prowadzeniu auta zaraz po zajęciu miejsca za kierownicą, powiedział Paul Randle, dyrektor linii pojazdów, Global Commercial Vehicles, Ford of Europe. Ta prestiżowa nagroda jest ukoronowaniem pracy, jaką włożyliśmy w stworzenie tego samochodu, a teraz możemy liczyć na więcej, prezentując w 2013 roku nowego Forda Transit oraz Forda Transit Connect.

Źródło: Ford, opracowanie: BM