Ford Fiesta ST i Focus ST z pakietem Mountune

Ford Fiesta ST i Focus ST z pakietem Mountune17.07.2013
Mamy dobre wieści dla wszystkich fanów modeli Ford na Starym Kontynencie, którzy lubią poczuć nieco więcej koni mechanicznych pod stopą. Europejski oddział amerykańskiego producenta poinformował, że firma Mountune Performance ...

..specjalizująca się w produkcji jednostek napędowych do samochodów wyścigowych i sportowych modyfikacji różnych modeli, przygotowuje oficjalny, autoryzowany przez Forda pakiet tuningowy dla nowej Fiesty ST i Focusa ST. Musimy też od razu dodać, że pakiety te prezentują się naprawdę imponująco.

Liczby mówią same za siebie, więc nie owijając w bawełnę, przechodzimy do konkretów. Zestaw modyfikacji dla Forda Fiesta ST obejmuje między innymi montaż czerpni powietrza i przeprogramowanie jednostki kontrolnej silnika. Dzięki tym zmianom moc silnika wrasta z 180 KM do 215 KM, a maksymalny moment obrotowy zwiększa się z fabrycznych 290 Nm do przyjemnych 320 m. To z kolei przekłada się na przyspieszenie z miejsca do 100 km w ciągu 6,7 sekundy, czyli o 0,2 sekundy szybciej niż w przypadku standardowego Forda Fiesty ST. Niestety znamy jedynie cenę pakietu w Wielkiej Brytanii – na wyspach kosztować on będzie 599 funtów szterlingów.

W przypadku Forda Focusa ST 2-litrowa jednostka napędowa EcoBoost również zostaje przekalibrowana, a jej moc zwiększa się z 250 KM do 275 KM, natomiast maksymalny moment obrotowy z 360 Nm wskakuje na poziom 400 Nm. Za ten pakiet Brytyjczycy będą musieli zapłacić 1225 funtów szterlingów.


Źródło: autoevolution.com, opracowanie: BM