INFINITI rozpoczyna w Chinach produkcję pięciu modeli

INFINITI rozpoczyna w Chinach produkcję pięciu modeli 26.04.2018
INFINITI wprowadza na chiński rynek nowego SUV-a QX50. Zgodnie z planem INFINITI 5x5, nowy QX50 jest pierwszym z pięciu nowych pojazdów, które zostaną wyprodukowane w Chinach dla chińskich klientów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Dla podkreślenia znaczenia chińskiego rynku motoryzacyjnego, INFINITI ogłosiło, że w najbliższych pięciu latach rozpocznie w Chinach produkcję pięciu nowych pojazdów, zaczynając od nowego SUV-a QX50. Decyzję ogłoszono tuż przed rozpoczęciem International Motor Show w Pekinie.

„W ciągu najbliższych pięciu lat INFINITI planuje uruchomić w Chinach produkcję pięciu nowych pojazdów, potrajając swoją sprzedaż na najszybciej rozwijającym się rynku świata. Nasza mapa drogowa, prowadząca do elektryfikacji gamy modeli INFINITI zakłada, że do 2025 roku ponad połowa nowych pojazdów INFINITI sprzedawanych w Chinach i na całym świecie będzie mieć napęd elektryczny. Razem z naszym partnerem Dongfeng Motor Company dążymy do zlokalizowania produkcji w Chinach. Jednocześnie poszerzamy zasięg lokalnej sieci sprzedaży i wprowadzamy nowe technologie, takie jak pierwszy na świecie silnik o zmiennym stopniu sprężania (VC-Turbo) oraz elektryczny zespół napędowy e-POWER. INFINITI nadal będzie dążyć do osiągnięcia statusu czołowej marki premium na rynku”. Roland Krueger, prezes INFINITI

W Pekinie INFINITI po raz pierwszy na kontynencie azjatyckim prezentuje swojego nowego SUV-a w klasie premium – INFINITI QX50. Lokalna produkcja QX50 rozpocznie się wkrótce w zakładach w Dalian w Chinach. Samochody QX50 produkowane w Chinach będą sprzedawane wyłącznie na rynku chińskim, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów jeszcze w tym roku.

Infiniti
Infiniti Q Inspiration

Oprócz nowego QX50, premierową odsłonę w Azji ma najnowszy samochód koncepcyjny INFINITI – stylowy i innowacyjny Q Inspiration. Model ten jest kolejną odsłoną planów INFINITI w projektowaniu aut z alternatywnymi napędami. Charakteryzuje go czysta w formie kompaktowa sylwetka o doskonałych proporcjach, podkreślonych dynamiczną linią nadwozia. Q Inspiration jest zapowiedzią nowego języka formy i stylu INFINITI, który będzie obowiązywał w epoce elektrycznych zespołów napędowych.

"Samochód koncepcyjny Q Inspiration przenosi tradycyjną architekturę sedana na kolejny etap ewolucji. Jest to krok w stronę inteligentniejszych, bardziej kompaktowych i mniej uciążliwych układów napędowych. Udało nam się stworzyć alternatywną formę z płynnymi liniami, bardziej podkreślającą charakter pojazdu i odbieraną jako bardziej wyrafinowaną. Długa kabina, zrównoważone proporcje i atletyczny wygląd to koncepcja zapowiadająca nową erę modeli INFINITI.” - Karim Habib, dyrektor designu INFINITI

INFINITI ponownie zatem potwierdziło swoje zaangażowanie w rozwój elektrycznych zespołów napędowych. Nie tylko dla chińskich klientów oznacza to możliwość zakupu pojazdów o zwiększonej wydajności, bardziej ekonomicznych w użytkowaniu i bezemisyjnych.

INFINITI działa w Chinach w ramach partnerstwa z Dongfeng Motor Company Ltd. (DFL), największym chińskim przedsiębiorstwem joint venture działającym w branży motoryzacyjnej. W 2017 roku INFINITI sprzedało w Chinach rekordową liczbę 48 408 aut, co oznacza szesnastoprocentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

Źródło: Infiniti