INFINITI Prototype 10 - duch speedstera w erze samochodów elektrycznych

INFINITI Prototype 10 - duch speedstera w erze samochodów elektrycznych27.08.2018
Prototype 10 jest wyrazem dążeń INFINITI do konstruowania modeli elektrycznych, zapewniających przyjemność z jazdy, ekscytujące osiągi i jak największy zasięg bez konieczności ponownego ładowania

Łączący tradycję z przeszłością, INFINITI Prototype 10 nawiązuje do ducha dawnych speedsterów, przenosząc go w erę osiągów elektrycznych. Samochód, pokazany po raz pierwszy na Pebble Beach Concours dElegance 2018, jest niczym manifest twórczych i ambitnych planów INFINITI związanych z osiągami zapewnianymi przez napędy elektryczne.

Dla marki INFINITI, znanej z technicznych innowacji, elektryfikacja stanowi naturalny kierunek rozwoju. Od 2021 roku każdy nowy model INFINITI otrzyma elektryczny układ napędowy, co przeniesie osiągi w innym wymiar. Prototype 10 pozwala wejrzeć w plany INFINITI, dotyczące zapewniania przyjemności z jazdy, ekscytujących osiągów i zasięgu dającego kierowcy pewność dojechania do celu.

Infiniti Prototype 10
Infiniti Prototype 10

Po przełomowym koncepcie Prototype 9, zaprezentowanym po raz pierwszy w Concours dElegance w Pebble Beach w roku 2017, INFINITI – spoglądając stylistycznie wstecz – robi kolejny krok w przyszłość, budując Prototype 10. Koncept, będący wizją przyszłości projektantów INFINITI, przywołuje ducha dawnych kalifornijskich speedsterów i nawiązuje do niektórych z najbardziej znanych projektów samochodów wszechczasów.

Jest to pierwszy projekt zrealizowany pod kierownictwem Karima Habiba, nowego dyrektora designu INFINITI. Prototype 10 pozwala wyobrazić sobie, w jakim kierunku zespoły projektantów będą podążać w procesie ewolucji wyglądu samochodów produkcyjnych. Projekt jest wspólnym dziełem studiów designu INFINITI. Nad całością czuwało centrum projektowe w Japonii, komputerowe opracowanie konstrukcyjne zrealizowano w Wielkiej Brytanii, a gotowy pojazd wykonano ręcznie w San Diego w Kalifornii.

Infiniti Prototype 10
Infiniti Prototype 10

Nowy koncept wybiega zdecydowanie w przyszłość pod względem designu i stanowi naturalną ewolucję formy stylistycznej pokazanej po raz pierwszy w INFINITI Q Inspiration oraz w Prototype 9. Jednomiejscowe nadwozie monoposto jest wyrazem koncentrowania się INFINITI na kierowcy. Samochód pokazuje nowe możliwości, z których INFINITI chce korzystać stosując elektryczne układy napędowe i konfigurowalne platformy podwoziowe.

– Wszyscy odczuwamy pewien rodzaj miłej ekscytacji, gdy mówimy o roadsterach i speedsterach. Równie pasjonującą sprawą są dla nas możliwości, jakie przed samochodami przyszłości otwiera napęd elektryczny. Odważny speedster to doskonałe studium dla naszych projektantów, pozwalające zbadać elektryzującą przyszłość i rozpalić takież emocje. - Roland Krueger, prezes INFINITI

Źródło: INFINITI