MotoNews.pl

Infiniti ujawnia nowy, opalizujący lakier dla limitowanej edycji Q50

25 stycznia 2023

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
Infiniti-Q50-Opal-Limited-2023

Od pawi, poprzez motyle, aż po cenne minerały – zmieniający kolor efekt opalizacji jest jednym z najbardziej oszałamiających zjawisk wizualnych w przyrodzie. Jest on szczególnie widoczny w opalach, minerałach utworzonych z uwodnionej krzemionki. Jednym z najbardziej uderzających – nie wspominając o najrzadszych i najcenniejszych – wariantów jest czarny opal, najczęściej spotykany w Nowej Południowej Walii w Australii. Teraz jednak uważni kierowcy mogą dostrzec wielobarwny blask tego kamienia szlachetnego w najbliższym salonie INFINITI.

Infiniti Q50 RED SPORT 400 2023

Cudowna natura zmieniającego kolory czarnego opalu została uchwycona przez projektantów INFINITI i już wkrótce ozdobi INFINITI Q50 Red Sport 400 z 2023 roku. Podobnie jak kamień szlachetny, od którego pochodzi jego nazwa, nowy pakiet Black Opal Edition będzie niezwykle rzadki, a jego liczba będzie ograniczona.

Infiniti Q50 Opal Limited 2023 4

Pakiet charakteryzuje się efektownym lakierem Black Opal Metallic, który mieni się i przechodzi między niebieskimi, zielonymi i fioletowymi odcieniami w zależności od oświetlenia i kąta patrzenia. Unikalny lakier sprawia, że sportowy sedan jeszcze bardziej przyciąga wzrok, ponieważ wydaje się zmieniać kolory w zależności od chwili. Ponadto, entuzjaści motoryzacji rozpoznają zmieniający się kolor jako jeden z najbardziej kultowych i legendarnych kolorów lakieru w historii japońskich supersamochodów: Midnight Purple.

Oprócz opalizującego nadwozia, Q50 Black Opal Edition zyskuje na subtelności dzięki satynowanej czerni zewnętrznych logo i plakietek. Z tyłu samochodu spoiler wykonany z odsłoniętego włókna węglowego stanowi dodatkowy sportowy akcent, jednocześnie płynnie uzupełniając linie nadwozia Q50.

Infiniti Q50 Opal Limited 2023 5

INFINITI Q50 RED SPORT 400 z 2023 roku posiada silne osiągi, które potwierdzają jego atrakcyjność wizualną. Wyposażono go w responsywny, 3,0-litrowy silnik V6 twin-turbo serii VR o imponującej mocy maksymalnej 400 KM i momencie obrotowym 350 lb-ft, a także w zmodernizowane hamulce z czterotłoczkowymi zaciskami z przodu i dwutłoczkowymi z tyłu oraz dynamiczne, cyfrowe zawieszenie. Na rok 2023 Q50 obejmuje dodatkowe korzyści wynikające ze zintegrowanego programu serwisowego INFINITI Premium Care.

Pakiet Black Opal Edition kosztuje 2200 dolarów i jest dostępny dla modeli RED SPORT 400 z napędem na tylne koła lub Intelligent All-Wheel Drive. Ceny Q50 RED SPORT 400 z 2023 roku zaczynają się od 56 500 dolarów.

Zdjęcia: INFINITI