MotoNews.pl

Test Infiniti Q30 2,0t AWD

31 stycznia 2019

Kategoria | Testy samochodów
Marka, model | ,
Infiniti-Q30-2018

Infiniti Q30 to kompaktowy samochód koncernu Nissan Motors zbudowany w oparciu o tę samą płytę podłogową co Mercedes-Benz Klasy A trzeciej generacji. Model, który na rynku konkurować ma z BMW Serii 1 i Audi A3, po raz pierwszy został zaprezentowany jako koncept w 2013 roku na targach IAA we Frankfurcie. Premiera wersji seryjnej miała miejsce również na targach w Niemczech dwa lata później.

Infiniti Q30

Stylistyka zewnętrzna

Samochód ma bardzo oryginalną linię nadwozia. Podwyższona sylwetka połączona z muskularnymi nadkolami oraz charakterystycznym dla marki dużym grillem sprawiają, że samochód wyróżnia się na drodze. Przednie światła zostały wykonane w technologii LED, a ich kształt został zainspirowany ludzkim okiem. Testowy egzemplarz posiadał 19″ felgi ze stopów metali lekkich, które bardzo dobrze wpisują się w linię nadwozia. Dopełnieniem całości są podwójne końcówki wydechu w kolorze ciemnego chromu.

Wnętrze

Wszystkie przyciski są zlokalizowane intuicyjnie. Sam interfejs, łatwość korzystania z niego i wybór ustawień jest prosty i przejrzysty. Jako kompakt INFINITI może pochwalić się dużą ilością dobrze przemyślanych schowków. W każdych drzwiach znajduje się pojemna kieszeń, a z przodu przed lewarkiem skrzyni biegów znajdziemy schowek z gniazdami USB. Kierując się w stronę tyłu samochodu znajdziemy dwa uchwyty na kubki oraz pojemny schowek w podłokietniku. Z tyły oparć przednich zostały umieszczone siatki do przechowywania różnych rzeczy, które warto mieć pod ręką. Bagażnik Infiniti Q30 ma pojemność 430 litrów. Bogata oferta wyposażenia w katalogu producenta pozwala na dobór wykończenia wedle własnych upodobań.

Osiągi

Udostępniony nam do testu egzemplarz testowy wprawiał w ruch dwu litrowy turbodoładowany silnik benzynowy generujący 211 KM mocy, zestrojony z siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów. Napęd w tym modelu jest przekazywany na wszystkie cztery koła. Infiniti Q30 przyspiesza do 100 km/h w niecałe 7,5 sekundy, a na drodze prowadzi się pewnie. Zawieszenie jest bardzo dobrze zestrojone i mimo sportowego charakteru nierówności są dobrze wytłumione. Spalanie przy dynamicznej jeździe nie przekroczyło podczas testów 10 litrów.

Podsumowanie

INFINITI Q30 to samochód, o którym można by powiedzieć, że jest szyty na miarę, a z pewnością może taki być przy odrobinie wyobraźni kupującego. Bardzo obszerna oferta kolorystyki nadwozia do wyboru, jak i jego wnętrza oraz długa lista dodatków zarówno do wyposażenia wnętrza jak i wzorów felg sprawia, że każdy samochód może być niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Dynamiczne silniki oraz wersje z napędem na cztery koła dostarczą dużo frajdy podczas jazdy. Duży bagażnik oraz liczne schowki czynią ten samochód dobrym wyborem zarówno do codziennych dojazdów do pracy czy na zakupy, jak i na weekendowe wypady poza miasto.

Testowana wersja https://www.motonews.pl/auta-nowe/auto-80463-infiniti-q30.html

Filip Wykowski – MotoNews.pl