INFINITI potwierdziło budowę samochodu elektrycznego na bazie Q Inspiration

INFINITI potwierdziło budowę samochodu elektrycznego na bazie Q Inspiration07.05.2018
INFINITI Motor Company ogłosiło, że opracowuje całkowicie nową platformę pojazdów elektrycznych, inspirowaną wyjątkowym samochodem koncepcyjnym Q Inspiration. Nowa elektryczna platforma wejdzie do produkcji w ciągu najbliższych pięciu lat.

Na bazie tej platformy INFINITI będzie budować auta elektryczne, a produkcja jednego z pięciu nowych modeli ruszy w Chinach w ciągu najbliższych pięciu lat.

"INFINITI opracowuje nową platformę dla samochodów elektrycznych, inspirowaną koncepcyjnym samochodem Q Inspiration, który pokazuje nowy język stylistyki w dobie pojazdów elektrycznych i autonomicznych – powiedział w Pekinie Roland Krueger, Prezes INFINITI. – Mieliśmy na uwadze rynek chiński już na etapie projektowania Q Inspiration, który jest samochodem sportowym z dużą kabiną i przestrzenią dla pasażerów”.

Dynamiczna linia nadwozia i sylwetka o doskonałych kompaktowych proporcjach jest atrakcyjną zapowiedzią kolejnej odsłony designu INFINITI, nowego kierunku projektowania obranego przez markę na dobę zaawansowanych technologii napędowych. Koncept, który unika klasycznej formy sedana i któremu bliżej do sportowego coupe o nieco wydłużonej sylwetce dobitnie prezentuje wizję INFINITI dla samochodów w tym segmencie.

Infiniti Q Inspiration
Infiniti Q Inspiration

Kabinę Q Inspiration charakteryzuje estetyka minimalizmu, a prosta i oszczędna stylistyka otulającego kierowcę i pasażerów kokpitu, potęguje ich poczucie spokoju i komfortu. Udoskonalone układy napędowe uwolniły projektantów INFINITI od ograniczeń związanych z zabudową tradycyjnego napędu, dzięki czemu mogli oni zrealizować bardziej przestronne wnętrze. Nowoczesna technologia i kunszt inżynierski współgrają z architekturą wnętrza, które jest skupione na kierowcy, a nie powoduje jego rozpraszania.

INFINITI ogłosiło również swoje zaangażowanie w produkcję elektrycznych układów napędowych. Dla klientów oznacza to możliwość zakupu pojazdów o zwiększonej wydajności, bardziej oszczędnych i bezemisyjnych.

Podczas pekińskiego salonu INFINITI prezentuje również niezwykle urodziwego e-roadstera Prototype 9 – ręcznie wykonany, stylowy koncept, przypominający wyścigowy samochód Grand Prix z lat czterdziestych XX wieku, a także prototypowy silnik elektryczny i akumulator, opracowany przez zespół zaawansowanych układów napędowych Nissan Motor Corporation.

Infiniti Q Inspiration
Infiniti Q Inspiration

„Prototype 9 powstał trochę „po godzinach”, ale jest prototypem pełnoprawnym – zastrzegł Roland Krueger. – Nasz zespół, który szczyci się ogromnym doświadczeniem w produkcji, inżynierii i projektowania zaawansowanych układów napędowych, chciał wnieść nieco swojego stylu i kunsztu do tego projektu. Prototyp 9 jest urzeczywistnieniem naszej kreatywności. Łączy w sobie nowoczesną technologię i ręcznie wykonane detale, czym składa hołd protoplastom INFINITI” – powiedział Roland Krueger.

Źródło: Infiniti