Prototype 10 zapowiada elektryzującą przyszłość INFINITI

Prototype 10 zapowiada elektryzującą przyszłość INFINITI21.08.2018
Tym śmiałym elektrycznym speedsterem, marka pokazuje, że mimo zmiany układów napędowych na elektryczne pozostanie wierna idei zapewniania kierowcom przyjemności z jazdy i ekscytujących osiągów.

Podczas Pebble Beach Concours dElegance 2018 INFINITI zaprezentuje samochód koncepcyjny Prototype 10. Tym śmiałym elektrycznym speedsterem, marka pokazuje, że mimo zmiany układów napędowych na elektryczne pozostanie wierna idei zapewniania kierowcom przyjemności z jazdy i ekscytujących osiągów.

Jednomiejscowy Prototype 10 INFINITI jest klasycznym speedsterem o surowym, czystym w formie, futurystycznym wyglądzie. Styl auta odzwierciedla naturalną ewolucją języka designu, po raz pierwszy zaprezentowanego przez INFINITI w koncepcyjnym modelu Q Inspiration, który wskazywał projektowe cechy marki w przyszłości. Obrany kierunek ma współgrać z planem wyposażania wszystkich modeli INFINITI produkowanych od 2021 roku w napędy elektryczne.

Infiniti Prototype 10
Infiniti Prototype 10

"Prototyp INFINITI 10 jest wzorowany na formie i konstrukcji najbardziej sugestywnych projektów klasycznie wyścigowych samochodów wszechczasów, których moc była generowana przez klasyczne silniki benzynowe. Nasz nowy koncept jest kolejną miłą dla oka zapowiedzią ery elektrycznej w INFINITI. Ważne jest dla nas przy tym znajdowanie inspiracji w cudownej epoce, w której projektanci samochodów kierowali się po prostu czystą miłością do jazdy" - Karim Habib, dyrektor designu INFINITI

Nowy samochód koncepcyjny INFINITI będzie miał premierę podczas Pebble Beach Concours dElegance, 23 sierpnia 2018 roku.

Źródło: INFINITI