Infiniti EX - premiera na NAIAS

Infiniti EX - premiera na NAIAS02.04.2007
Czy Infiniti potrzebuje w gamie trzeciego SUV-a? Wszystko wskazuje że tak, ponieważ na zbliżających się targach NAIAS w Nowym Jorku, Infiniti zaprezentuje koncepcyjny model EX ...

Infiniti EX zbudowano w oparciu o platformę podłogową FM, której użyto wcześniej w serii G, M i FX. Pod maską EX znajdzie się silnik V6 sprzężony z 5-cio stopniową przekładnią automatyczną i bezpośrednim układem kierowniczym. Innymi słowy SUV EX, to podwyższona wersja sedana G35, który ostatnio sprzedaje się w USA lepiej od Lexusa i Acury.

Infiniti EX - premiera na NAIAS 1 Aby powiększyć maksymalnie przestrzeń ładunkową zawieszenie tylne przesunięto nieco w tył. Napęd 4x4 dostępny będzie w opcji, seryjnie tylko na tylną oś. Mało prawdopodobne, by szykowne 18-sto calowe aluminiowe obręcze kół znalazły się w wersji seryjnej. Natomiast tradycyjnie w przypadku Infiniti wewnątrz znajdzie się mnóstwo skóry i aplikacji z aluminium. Podobnie jak zestaw nawigacji satelitatrnej z dużym ciekłokrystalicznym wyświetlaczem, podświetlone na fioletowo wskaźniki i bardzo dobry zestaw audio. Koncepcyjna wersja w Nowym Jorku posiadać ma panoramiczny szklany dach o właściwościach fotochromatycznych, który za dotknięciem przycisku ściemnia się, bądź umożliwia doświetlenie kabiny. Z innych nowinek warto wymienić zawansowany system monitoringu (AVM), który za pomocą kamer umieszczonych z przodu, z tyłu i na boku auta(!), przekazuje obraz kierowcy, ułatwiając poruszanie się po ciasnych parkingach. Nowy SUV Infiniti otrzyma też system Land Departure Prevention (LDP), informujący o niezamierzonej zmianie pasa i działający na podobnej zasadzie jak system AFIL w Citroenie, wprawiając w wibracje fotel kierowcy.

Wersja seryjna Infiniti EX pojawi się w amerykańskich salonach z początkiem 2008 roku.

Źródło: Newspress, Informacja Moto Target