Infiniti Essence - inspirujące osiągi

Infiniti Essence - inspirujące osiągi19.08.2009
Esencja marki Infiniti skondensowana w jednym samochodzie i doprowadzona do granic doskonałości, aby zadowolić najbardziej wymagających miłośników motoryzacji na świecie – oto Infiniti Essence.

Essence zaprezentowano jako koncept na 79. międzynarodowym salonie samochodowym w Genewie dla upamiętnienia dwudziestej rocznicy powstania marki Infiniti – producenta samochodów klasy performance. Ale Essence to przede wszystkim inspirujące spojrzenie na przyszłość marki.

Infiniti Essence - inspirujące osiągi 1 Porywająca stylistyka, technologia i deklaracja osiągów Essence jest zawarta w benzynowo-elektrycznym, hybrydowym coupe o mocy 600 KM, z napędem na tylne koła. Model nie jest zwykłym prezentem urodzinowym firmy Infiniti dla niej samej. Jest ucieleśnieniem kluczowych wartości Infiniti, inspiracją dla przyszłości i hołdem oddanym przeszłości.

Essence stanowi wizytówkę wielu technologii, między innymi technologii hybrydowej. Elementy stylistyki tego konceptu będą wyróżniały samochody Infiniti produkowane seryjnie w najbliższym czasie. Pojawienie się Essence jest inauguracją hasła: „Inspirujące osiągi” (Inspired Performance) na rynku luksusowych super-coupe oraz potwierdzeniem miejsce Infiniti wśród najbardziej eksluzywnych i charakterystycznych marek samochodowych świata.

ESSENCE: INFORMACJE PODSTAWOWE
- Dwumiejscowe luksusowe coupe o mocy 600 KM i długości 4,7 m, z silnikiem z przodu
- Debiutująca hybrydowa (benzynowo-elektryczna) jednostka mocy Infiniti
- Ogromne prędkości tam, gdzie warunki na to pozwalają, brak spalin tam, gdzie warunki osiągom nie sprzyjają

Infiniti Essence - inspirujące osiągi 2 - Napęd na tylne koła, dający kierowcy pełnię panowania nad samochodem
- Świeża stylistyka, która będzie oddziaływać na przyszłe modele Infiniti
- Nowe technologie bezpieczeństwa, takie jak system zapobiegania kolizjom z boku (Side Collision Prevention)
- Minimalistyczne wnętrze, szczególnie przyjazne kierowcy
- Połączenie „nowego luksusu” z japońskim kunsztem
- Wykonane na specjalne zamówienie walizki firmy Louis Vuitton, dopasowane do rozmiarów bagażnika

ESSENCE: KONCEPT
Essence został powołany do życia nie w studiu designerskim, ale w departamencie projektowania produktu Infiniti. Główny Menedżer Departamentu Zaawansowanego Planowania Produktu – Francois Bancon i jego zespół na początku projektu może nawet nie wiedzieli, jak Essence będzie wyglądał, ale z pewnością wiedzieli, czym musi być, dlaczego musi powstać i komu ma się spodobać. „Właściciela Essence charakteryzuje niezachwiana pewność siebie. Jest to raczej intelektualista-bohater, a nie tylko biznesman z sukcesami.” – wizualizuje użytkownika auta Francois Bancon.

Infiniti Essence - inspirujące osiągi 3 „Essence jest ikoną marki. Powstawał w wyniku podejścia koncepcyjnego, a nie niesprecyzowanej wizji designerskiej. Nie jest to zwykły przedmiot, ani forma zapowiedzi nowego modelu. Essence jest przeznaczony do promocji marki, do prezentacji i uwydatniania unikalnych wartości Infiniti” – powiedział Francois Bancon.

Koncept wymagał bardzo precyzyjnego uświadomienia, kim będą potencjalni nabywcy tego super luksusowego coupe. Bancon z zespołem skrupulatnie tworzył obraz typowego właściciela Essence. Tak powstał profil bezkompromisowego, podejmującego ryzyko czterdziestodwuletniego miłośnika najlepszych rzeczy w życiu, dbającego równocześnie o to, aby się z nimi nie obnosić. „Ci klienci nie mają potrzeby pokazywać się innym – mówi Bancon – znajdują się już bowiem na kolejnym szczeblu sukcesu, tam, gdzie chodzi przede wszystkim o własną satysfakcję”.

Projektanci chcieli połączyć różne składniki w nowy sposób, tak aby otrzymać samochód o stonowanych liniach, ale wspaniałej prezencji, modny, ale równocześnie wyznaczający nowy trend. Pragnęli samochodu, który aspiruje do tego, aby zostać kultowym. Miał być ekskluzywny, elegancki i tajemniczy. Dla kierowcy ma być ucieleśnieniem maksymy Infiniti Essence – Wszystko czego chcę, nic czego nie chcę (Everything I want, nothing I don’t).

Źródło: Grupa PGD, fot. Infiniti