Infiniti QX - prawdziwy SUV

Infiniti QX - prawdziwy SUV02.04.2010
Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku firma Infiniti pokazała swojego najnowszego SUV-a - model QX. Nowy QX jest dłuższy, szerszy i niższy od swojego poprzednika, dzięki czemu w kabinie pasażerskiej ...

...może wygodnie podróżować 7, a nawet 8 osób. Do napędu posłużył 5,6-litrowy silnik benzynowy V8 produkujący 400 KM. Mimo lepszych osiągów, jednostka jest o 10% bardziej wydajna od motoru, który zastępuje. Moc przenoszona jest na koła za pośrednictwem standardowej, 7-biegowej przekładni automatycznej z funkcją manualnej zmiany przełożeń.

W ofercie dostępna jest wersja z napędem na dwa i cztery koła. Ta ostatnia zawiera dodatkowo system All-Mode 4WD z trybami Auto, 4H oraz 4L. Układ jest w stanie przenieść do 50% momentu obrotowego na koła przedniej osi.

Jedną z opcji będzie także system hydraulicznej kontroli zawieszenia Hydraulic Body Motion Control, który ogranicza przechyły nadwozia w zakrętach.

Infiniti QX wejdzie do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych latem tego roku. Ceny wersji 2WD będą rozpoczynały się od 56 700 dolarów. Za model 4WD trzeba będzie zapłacić przynajmniej 59 800 dolarów.

Tutaj można zobaczyć więcej zdjęć.

Źródło: foto Infiniti, informacja Moto Target