Infiniti na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie

Infiniti na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie01.09.2011
Dwadzieścia dwa lata po swoim debiucie w USA, a zaledwie trzy lata od pojawienia się w Europie, Infiniti - luksusowa marka samochodów klasy performance rodem z Japonii - po raz pierwszy uczestniczy w Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie.

Udział Infiniti w Salonie wyznacza początek nowego, sześcioletniego planu rozwoju, który zakłada do roku 2016 wzrost sprzedaży do poziomu 10% udziału w światowym rynku samochodów luksusowych.

Salon we Frankfurcie jest dla nas ważnym wydarzeniem, ponieważ daje nam szansę przedstawienia planów naszego rozwoju na najbliższych sześć lat – powiedział Toru Saito, Wiceprezes Korporacji i lider Infiniti Business Unit. –Zależy nam na rozwoju naszej firmy, co udowodnimy wprowadzając wiele nowych produktów oraz otwierając kolejne Centra Infiniti w Europie.

Infiniti na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie 1 Główne atrakcje, jakie Infiniti przygotowało na 64. Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny we Frankfurcie:

  • Światowy debiut samochodu koncepcyjnego klasy high-performance, którego nazwa wiąże się z osobą wyjątkowo zaangażowaną w prace projektowe - Sebastianem Vettelem;
  • Niemiecka premiera konceptu Infiniti ETHEREA – przełomowego luksusowego samochodu kompaktowego;
  • Prezentacja sponsorowanego przez Infiniti bolidu Formuły 1, startującego w barwach zespołu Red Bull Racing, a kierowanego przez obecnego Mistrza Świata i Światowego Ambasadora Marki Infiniti – Sebastiana Vettela;
  • Najszybciej na świecie przyspieszająca hybryda benzynowo-elektryczna o poziomie emisji 162 g/km czyli Infiniti M35h;
  • Przykładowe modele z sześcioelementowej gamy Infiniti, sprzedawanej w Europie, a obejmującej coupe, sedany, kabriolety i crossovery;
  • Ogłoszenie sześciu najlepszych projektów, które zakwalifikowały się do finału pierwszej odsłony Konkursu Sztuki Cyfrowej Infiniti – Infiniti Digital Art Competition.

Nigdy wcześniej nie byliśmy w lepszej formie, aby zaprezentować się niemieckiej publiczności – powiedział Bernard Loire, Wiceprezes Infiniti na Europę i Bliski Wschód. – Infiniti w ciągu trzech lat swojej obecności w Europie wzmocniło się i zakorzeniło na dobre, a teraz dzięki współpracy z partnerami marka staje się coraz bardziej znana.

W czerwcu tego roku Prezes i Dyrektor Wykonawczy Nissana Carlos Ghosn ogłosił, że celem Infiniti jest zdobycie do 2016 roku 10 procent udziału w światowym rynku samochodów luksusowych. Cel ten ma zostać osiągnięty przez zwiększenie liczby modeli oraz poszerzenie sieci Centrów Infiniti na kluczowych rynkach w Europie, przy czym w Niemczech i Wielkiej Brytanii liczba centrów miałaby wzrosnąć do 40 w każdym z tych krajów.

Infiniti na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie 2 Luksusowa marka klasy performance rodem z Japonii pojawia się na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie w bardzo dobrej formie, w atmosferze entuzjazmu towarzyszącemu jej samochodom, technologiom i usługom. Rangę marki dodatkowo podnoszą kolejne sukcesy jej partnera z wyścigów Formuły 1 – zespołu Red Bull Racing oraz osoba Światowego Ambasadora Marki - Sebastiana Vettela.

Koncept Infiniti ETHEREA
Salon we Frankfurcie będzie dla niemieckiej publiczności pierwszą okazją do wyrobienia sobie opinii na temat łamiącego wszelkie konwencje konceptu luksusowego samochodu kompaktowego marki Infiniti. W innych zakątkach Europy ETHEREA spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, ale czy podbije również niemieckie serca? W mierzącej jedyne 4,4 m długości ETHEREI są zawarte wszystkie atrybuty Infiniti, w tym bezkompromisowa moc hybrydowa i maksymalna przyjemność jazdy. Dzięki swojemu dynamicznemu charakterowi i wręcz posągowej formie ETHEREA jest modelem zupełnie wyjątkowym i unikalnym w swojej klasie.

Infiniti M35h
We Frankfurcie, niedługo po wejściu do sprzedaży w Europie, zostanie zaprezentowany także M35h – najnowszy model Infiniti, pierwsza hybryda marki, a równocześnie najszybszy i najbardziej ekologiczny z samochodów Infiniti. Model, który ma się zmierzyć z niemiecką konkurencją jako pierwszy sedan Infiniti, już na starcie wyznacza nowe standardy mocy i wydajności.

Hybrydowa technologia nowej generacji dysponuje mocą 364 KM (268 kW), wynosząc słynne „Inspirujące Osiągi” marki na najwyższy poziom w historii, a emitując przy tym jedynie 162 g dwutlenku węgla na kilometr.

Nie bez znaczenia jest fakt, że cena wersji Premium tylko nieznacznie przewyższa cenę równorzędnej wersji Infiniti M z silnikiem diesla. Infiniti M jest na rynku europejskim w tej klasie propozycją wyjątkową – żaden inny producent nie oferuje takiego tercetu silników. Pamiętać bowiem należy, że oprócz hybrydowego M35h na rynku dostępny jest model M30d z silnikiem diesla V6 oraz M37 z silnikiem benzynowym V6.

Infiniti na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie 3 Infiniti G, EX i FX
Podczas Salonu zostaną zaprezentowane także najnowsze, uaktualnione wersje modeli G37 Coupe, G37 Sedan i G37 Cabrio, napędzanych potężnym, kultowym już silnikiem benzynowym V6. Widoczne zmiany wprowadzono też w sportowym SUV-ie jakim jest FX – bezsprzecznie najpopularniejszy model Infiniti w Europie. Jego pełna mocy wersja FX50S Premium jest najchętniej nabywana na kilku rynkach krajowych. Niewątpliwe atuty FX-a to trzy silniki do wyboru (dwa benzynowe i jeden wysokoprężny), cztery wersje wyposażenia, pięciogwiazdkowe wyposażenie i elementy bezpieczeństwa z systemem zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu włącznie.

Konkurs Sztuki Cyfrowej Infiniti – Infiniti Digital Art Competition
Technologia cyfrowa przeobraża tradycyjne formy sztuki, o czym będą mogli się przekonać goście salonu we Frankfurcie, odwiedzający stanowisko Infiniti. Zakrojone na światową skalę poszukiwania pionierów sztuki cyfrowej w takich dziedzinach jak muzyka, hologramy, trójwymiarowa animacja w dużej skali (3-D mapping), instalacje interaktywne i rzeczywistość wirtualna zaowocują prezentacją zwycięskich prac we Frankfurcie. Dla Infiniti jako kuratora konkursu jest to projekt badawczy, zmierzający do sprawdzenia granic kreatywności.

Źródło: Infiniti