Produkcyjna Etherea na platformie Mercedesa

Produkcyjna Etherea na platformie Mercedesa25.11.2011
Kilka zagranicznych serwisów motoryzacyjnych doniosło wczoraj, że Infiniti planuje wypuszczenie produkcyjnej wersji konceptu Etherea już w 2013 roku. Przypomnijmy, że koncepcyjny pojazd zadebiutował podczas ...

...tegorocznej Międzynarodowej Wystawy w Genewie, w marcu. To nie wszystko – produkcyjna Etherea miałaby bazować na modularnej platformie MFA Mercedesa, z której korzysta również klasa A niemieckiego producenta. Stałoby się tak za sprawą współpracy technologicznej, jaką niedawno rozpoczęły korporacje Nissan/Renault i Daimler.

Oznacza to także, że najprawdopodobniej hatchback Infiniti – jako pierwszy przedstawiciel tej marki - będzie mieć napęd na przednią oś. Oferta silnikowa powinna objąć zarówno jednostki benzynowe, jak i diesle i być może również wariant hybrydowy lub elektryczny.

Infiniti z napędem na przednie koła będzie produkowane w fabryce Nissana w brytyjskim Sunderland – tam, gdzie powstaje model Juke. Produkcyjna Etherea będzie konkurować na rynku z Audi A3 i BMW serii 1.

Źródło: Car and Driver Blog, Infiniti, opracowanie: BM