Infiniti Emerg-E nowa wizja samochodu sportowego

Infiniti Emerg-E nowa wizja samochodu sportowego06.03.2012
Koncepcyjne Infiniti Emerg-E właśnie debiutuje na rozpoczynającym się dziś Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie. To zaawansowany technicznie pojazd sportowy, który ma stanowić wizję przyszłości marki.

Jest to także pierwszy model Infiniti stworzony w Europie. Zastosowane w nim, zaawansowane technologie z rozmysłem bazują na wiedzy dostawców spoza zwykłego kręgu zaopatrzenia Infiniti, by odkryć najbardziej innowacyjne rozwiązania.

Infiniti Emerg-E nowa wizja samochodu sportowego 1ramach tego projektu Infiniti stało się także częścią inicjatywy brytyjskiego rządu, mającej na celu przyspieszenie pojawienia się na drogach publicznych pojazdów emitujących niewielkie ilości CO2.

Infiniti Energ-E napędzają dwa silniki elektryczne i 3-cylindrową jednostkę benzynową umieszczoną przed osią tylną. Ich łączna moc to 402 KM/300 kW. Pojazd przyspiesza z miejsca do 100 km/h w mniej niż 4 sekundy. W bezemisyjnym cyklu miejskim, gdy pracują tylko silniki elektryczne Emerg-E może po jednokrotnym naładowaniu baterii litowo-jonowej przejechać do 48 km. Gdy silniki elektryczne wzmacnia jednostka benzynowa Infiniti Emerg-E emituje zaledwie 55 g CO2 na km w nowym europejskim cyklu jazdy.

Samochód ma 4 463 mm długości i może przewieźć dwie osoby. Jego nadwozie ma wybitnie aerodynamiczne kształty i jest bardzo lekkie.


Źródło: Infiniti