Modele Infiniti zmienią nazwy w 2014 roku

Modele Infiniti zmienią nazwy w 2014 roku19.12.2012
Za dwa lata modele marki Infiniti czeka prawdziwa nomenklaturowa rewolucja. Zmienią się wszystkie nazwy – w 2014 roku będą się zaczynać od liter Q lub QX. Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiemy, dlaczego szefostwo marki bierze sobie na głowę taki bałagan, ...

...ale przedstawiciele Infiniti twierdzą, że ma to być wyraz nowej jakości i kierunku rozwoju marki pod kierownictwem Johana de Nysschena (od lipca tego roku nowy prezes firmy). Jako pierwszy zgodnie z nowymi zasadami oznaczony zostanie nowy sportowy sedan klasy premium, który ma zadebiutować już w styczniu przyszłego roku podczas North American International Auto Show w Detroit. Samochód będzie nosić nazwę Q50.

Przedrostek „Q” ma być zarezerwowany dla sedanów i kabrioletów Infiniti, a „QX” będzie oznaczać modele typu crossover lub SUV. Oprócz jednej lub dwóch liter w nazwie każdego modelu znajdzie się także dwucyfrowa liczba sugerująca segment rynku, jaki reprezentuje dany pojazd.

Zmiany zostaną wprowadzone stopniowo, wraz z pojawieniem się na rynku nowych odsłon znanych już modeli lub premierami zupełnie nowych produktów. Na razie plan przedstawia się następująco:

  • luksusowy sedan Infiniti M będzie nosić nazwę Infiniti Q70,
  • sportowe coupe/kabriolet Infiniti G Sports Coupe/Convertible będzie nosić nazwę Infiniti Q60,
  • luksusowy SUV Infiniti QX zmieni nazwę na Infiniti QX80,
  • sportowy crossover Infiniti FX stanie się Infiniti QX70,
  • siedmioosobowy crossover Infiniti JX przyjmie nazwę Infiniti QX60, a
  • crossover Infiniti EX zmieni nazwę na QX50.

A oto komentarz nowego prezesa: W ostatnich miesiącach długo rozmawialiśmy o naszej marce z naszymi przedstawicielami, klientami i partnerami biznesowymi. Z tych rozmów zrodziła się potrzeba nowej tożsamości i zwiększenia znajomości poszerzanej gamy modelowej wśród klientów. Aby to osiągnąć, wprowadzamy prosty i spójny układ. Po gruntownych badaniach i analizach, doszliśmy do wniosku, że symbol „Q" właściwie oddaje inspirację wykorzystywaną w projektowaniu modeli Infiniti następnej generacji i równocześnie jest poświadczeniem osiągnięć Infiniti nawiązującym do naszego chlubnego dziedzictwa − modelu Q45 − pierwszego flagowego i kultowego Infiniti z 1989 roku.

Źródło: Infiniti, opracowanie: BM