Pierwsze Infiniti Q50 zjeżdża z linii produkcyjnej

Pierwsze Infiniti Q50 zjeżdża z linii produkcyjnej14.05.2013
Z linii montażowej fabryki w Tochigi zjechał dziś pierwszy produkcyjny egzemplarz Infiniti Q50, całkowicie nowego sportowego sedana klasy premium. Oficjalnej i - ze zrozumiałych względów - radosnej uroczystości ...

... przewodniczyli Carlos Ghosn, prezes i dyrektor generalny Nissan Motor Co. Ltd. oraz Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company Ltd.

Q50, będący pierwszym modelem w nowej generacji samochodów Infiniti, ustanawia nowe standardy w dziedzinie stylizacji, zaawansowanej technologii i wydajności. Premiera Infiniti Q50 odbyła się podczas North American International Auto Show w Detroit w styczniu.

Pierwsze Infiniti Q50 zjeżdża z linii produkcyjnej 1 Aktywną rolę w testowaniu i ocenie możliwości Q50 odgrywał trzykrotny Mistrz Świata Formuły 1 − Sebastian Vettel, mianowany w Infiniti dyrektorem ds. osiągów, który w filmie dla zespołu produkcyjnego w Tochigi powiedział m.in.: Gratuluję inauguracji produkcji Q50. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w rozwoju tego projektu. Życzę udanego świętowania tak wspaniałych narodzin i życzę sukcesów w przyszłości. Sebastian Vettel będzie też wspierał zespół projektowy w kształtowaniu dynamicznych osiągów kolejnego modelu w gamie Infiniti.

Całkowicie nowy Infiniti Q50, który trafi do sprzedaży na przełomie września i października, będzie dostępny na rynkach europejskich w wersjach z zaawansowanym technologicznie napędem hybrydowym, opartym na benzynowym silniku V6 o pojemności 3,5 l litra oraz z silnikiem diesla o pojemności 2,2 l.

Źródło: Infiniti