Tak wygląda koncepcyjne Infiniti Q30

Tak wygląda koncepcyjne Infiniti Q3027.08.2013
Infiniti pozwoliło wreszcie szerszej publiczności zobaczyć, jak w całej krasie prezentować się będzie nowy pojazd koncepcyjny Q30, publikując pierwszą wizualizację modelu. Przypomnijmy, że Infiniti Q30 Concept zadebiutuje...

... podczas Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej IAA we Frankfurcie nad Menem. Koncept sygnalizuje, jak będą wyglądać nowe, kompaktowe modele marki, dzięki którym producent chce podbić nowe segmenty klasy premium i zyskać przychylność nowej generacji klientów. Oficjalna premiera będzie mieć miejsce 10 września o godz. 10:15 podczas konferencji prasowej organizowanej w ramach Frankfurt Motor Show.

Tak wygląda koncepcyjne Infiniti Q30 1 Przedstawiciele producenta twierdzą, że mocnymi stronami Q30 będą: zwracający uwagę design i innowacyjne materiały wykończeniowe. Kształt nadwozia Infiniti Q30 Concept z założenia wymyka się jednoznacznej kategoryzacji: nie jest to ani coupe, ani hatchback, ani crossover, lecz połączenie tych trzech stylów. Zaprojektowano go z myślą o klientach w młodym wieku, jako alternatywę dla tradycyjnych, kompaktowych samochodów klasy premium, rzucającą wyzwanie konwencjonalności. Projektanci Infiniti są przekonani, że udało się im połączyć dynamiczny design i sportowy charakter coupe z przestronnością hatchbacka i podwyższoną pozycją foteli znaną z crossovera i że spotka się to z zainteresowaniem klientów. Zespołowi projektantów przewodził Alfonso Albaisa, który starał się rozwinąć styl Infiniti tak, by nabrał on mocniejszego, bardziej wyrazistego i zmysłowego charakteru, z podkreśloną „muskulaturą” nadwozia.

Źródło: Infiniti, opracowanie: BM