Innowacyjne opony Goodyear w przedprodukcyjnej wersji Discovery SVX

Innowacyjne opony Goodyear w przedprodukcyjnej wersji Discovery SVX27.09.2017
Amerykański koncern zaprojektował opony koncepcyjne dla nowego modelu Land Rovera Discovery SVX. Miłośnicy motoryzacji i nowinek technicznych mogli podziwiać potężnego SUV-a na targach IAA 2017 we Frankfurcie, w dniach 14-24 września.

Nowy Land Rover to wysokiej klasy auto do jazdy terenowej, plasujące się w segmencie luksusowych pojazdów klasy SUV/4x4. Jego mocny charakter i offroadowe właściwości podkreślają specjalnie skonstruowane przez Goodyeara opony, opracowane w oparciu o konkretne wymagania producenta nowego Discovery, stąd m.in. głęboki bieżnik, który zapewnia doskonałą przyczepność w warunkach terenowych.

Land Rover Discovery SVX

Amerykański koncern zadbał także o niecodzienny wygląd ogumienia, by jak najlepiej wpisywało się w filozofię projektowania nowego modelu. Na ścianie bocznej widnieje nazwa "Discovery", a szprychy felg oraz kształt bieżnika płynnie przechodzą we wzór "X", nawiązujący do logo Discovery SVX, podkreślając tym samym niepowtarzalny design koncepcyjnego pojazdu.

Land Rover Discovery SVX

Goodyear od wielu lat dostarcza ogumienie na wyposażenie fabryczne dla wielu aut marki Land Rover. Najnowsze pojazdy wyposażone w opony amerykańskiego koncernu to Land Rover Discovery i Range Rover Velar.

"Jesteśmy dumni, że nasze koncepcyjne opony znalazły się na wyposażeniu ekscytującego, przedprodukcyjnego Land Rovera Discovery SVX, prezentowanego przez Jaguar Land Rover Special Vehicle Operations na targach IAA 2017. Decyzja ta potwierdza, że produkty Goodyear odpowiadają wymaganiom wiodących producentów samochodów" - powiedział Nick Harley, Goodyears Managing Director OE Consumer EMEA.
Land Rover Discovery SVX

Źródło: Biuro Prasowe Goodyear