Nowy Range Rover otrzymuje główną nagrodę za design

Nowy Range Rover otrzymuje główną nagrodę za design12.12.2022
Nowy Range Rover otrzymał najwyższe wyróżnienie Car Design Review 9 w kategorii Production Car of the Year, za swoją na wskroś nowoczesną, a jednocześnie rozpoznawalną formę.

Nowy Range Rover triumfował w dorocznym przeglądzie Car Design News, zdobywając upragnioną nagrodę Production Car of the Year.

Wybrany przez jurorów - w tym liderów designu z Polestar, Lamborghini, Volvo i Lucid - nowy Range Rover został doceniony za swój minimalistyczny design i sposób, w jaki łączy nowoczesną, luksusową estetykę z ikoniczną formą, która łączy nowy pojazd z jego niezrównaną, 50-letnią linią.

Range Rover 2023

Range Rover piątej generacji był zdecydowanym zwycięzcą wśród pojazdów z krótkiej listy, z których wszystkie zostały wprowadzone na rynek między kwietniem 2021 a wrześniem 2022 roku.

"Range Rover to oryginalny luksusowy SUV i pojazd o niezrównanej dystynkcji. Wyjątkowa forma nowego Range Rovera jest ucieleśnieniem nowoczesnego luksusu, a jego eleganckie proporcje i zoptymalizowane objętości są znakami rozpoznawczymi naszej filozofii Reductive Design. To podejście zostało wprowadzone wraz z modelem Velar w 2017 roku i jest teraz znane w całej naszej rodzinie Range Roverów." - Chief Creative Officer, Jaguar Land Rover, Prof. Gerry McGovern OBE

Nowy Range Rover jest czysty i elegancki, z bezszwowymi, spawanymi laserowo łączeniami dachu, zlicowanymi szybami i innowacyjnymi, ukrytymi wykończeniami w miejscach, gdzie panele drzwiowe stykają się z szybami okiennymi. Unosząca się linia dachu jest kluczowym elementem DNA Range Rovera, podczas gdy jego znajoma dzielona klapa tylna posiada ukryte linie zamknięcia, które komunikują nam nowy poziom precyzji.

Range Rover 2023

Zbudowany w oparciu o nową, modułową architekturę wzdłużną (MLA) z gamą zelektryfikowanych jednostek napędowych i współczynnikiem oporu powietrza wynoszącym zaledwie 0,30 (najniższym spośród wszystkich luksusowych SUV-ów), nowy Range Rover został okrzyknięty przez sędziego SangYup Lee, starszego wiceprezesa i szefa Globalnego Centrum Projektowego Hyundai, jako

"prosty, odważny i najbardziej elegancki luksusowy SUV".

Nowy Range Rover został również pochwalony przez kolegę sędziego Maximiliana Missoni, szefa działu projektowania w Polestar, który powiedział:

"Dla kogoś, kto wie, jakim wyzwaniem może być utrzymanie czystości w całym procesie, ten samochód i jego twórcy mają mój pełen szacunek".

Zespoły Range Rover SV i Defender zostały również docenione w Car Design News People Awards, gdzie wspólnie otrzymały wyróżnienie Best CMF Team. Zespoły Colour, Materials and Finish odebrały nagrodę za innowacyjne wykorzystanie materiałów i kolorów do stworzenia silnej, wyrazistej estetyki, która ujednolica projekty zewnętrzne i wewnętrzne ich pojazdów.

Range Rover 2023

Kolejne uznanie przyniósł fakt, że projektant Jaguar Land Rover Ken (Yujian) Gan otrzymał nagrodę dla nieodkrytego talentu za swoją wyjątkową pracę. Gan, absolwent studiów magisterskich w zakresie projektowania pojazdów i transportu na Uniwersytecie Coventry, odebrał tytuł, wyprzedzając czterech innych ekscytujących młodych projektantów.

Wielokrotnie nagradzany nowy Range Rover jest wyceniany w Wielkiej Brytanii od 99 375 funtów. Na polskim rynku ceny modelu zaczynają się od ok. 650 tysięcy złotych.

Źródło: Land Rover