Nowa era marki Range Rover - rozpoczyna się faza testów prototypu

Nowa era marki Range Rover - rozpoczyna się faza testów prototypu13.12.2023
Range Rover prezentuje zapowiedź długo oczekiwanego Range Rovera Electric i otwiera właśnie listę oczekujących na Range Rovera Electric.

Range Rover otwiera właśnie listę oczekujących na Range Rovera Electric przed oficjalnym rozpoczęciem przyjmowania zamówień dla szerokiego grona klientów.

„Od chwili wprowadzenia do sprzedaży w 2021 roku Range Rover najnowszej generacji stał się budzącą pożądanie ikoną. Na całym świecie obserwujemy najwyższy poziom popytu ze strony klientów w naszej 53-letniej historii. Ze względu na tę bezprecedensową historię sukcesu, otwieramy teraz oficjalną listę oczekujących, aby nasi klienci mogli znaleźć się wśród pierwszych osób, które złożą zamówienie w przedsprzedaży na najbardziej oczekiwanego Range Rovera ostatnich czasów. Wyznaczamy nową erę dla marki Range Rover: wyjątkowy luksusowy SUV jest teraz dostępny w wersji całkowicie elektrycznej.” – komentuje Geraldine Ingham, dyrektor zarządzająca Range Rovera.
Range Rover Electric 2024

Ogłaszając kolejny etap na drodze do nowoczesnej, luksusowej elektryfikacji, pierwszy w pełni elektryczny pojazd Range Rovera wzmocni siłę marki. Jego wzorowy brytyjski design pozostaje niezwykle charakterystyczny i niezmienny, a jego możliwości dotarcia w każde miejsce zapewnią, że holowanie, brodzenie i technologie terenowe przewyższają możliwości jakikolwiek innego luksusowego, elektrycznego SUV-a.

„Jesteśmy na dobrej drodze do stworzenia najcichszego i najbardziej wyrafinowanego Range Rovera, jakiego kiedykolwiek wyprodukowano. Magiczne cechy, które leżą u podstaw sukcesu Range Rovera, pozostają niezmienione: ponadczasowy, minimalistyczny design, wyrafinowana kabina i możliwości dotarcia w dowolne miejsce – teraz będą oferowane z zerową emisją spalin z rury wydechowej. I jak pokazuje historia motoryzacji, Range Rover nadal będzie wyznaczał standardy.
To pierwsze auto tego typu. Elektryczny, luksusowy SUV, który spełnia wszystkie obietnice Range Rovera. Prawdziwie światowy, luksusowy produkt, niespotykany dotąd w branży. Stworzony w sercu Wielkiej Brytanii Range Rover Electric dołączy do gamy modeli obok miękkiej hybrydy [MHEV] i elektrycznej hybrydy typu plug-in [PHEV], oferując wiele opcji spełniających potrzeby naszych klientów.” – mówi Thomas Müller, dyrektor wykonawczy ds. inżynierii produktu, JLR.
Range Rover Electric 2024

Range Rover Electric zapewni osiągi porównywalne z flagowym Range Roverem V8 oraz możliwości terenowe opracowane przez ekspertów Land Rovera, co jest znakiem rozpoznawczym marki od powstania Range Rovera w 1970 roku.

Obecnie trwają fizyczne testy prototypu, gdyż inżynierowie opracowują najcichszy i najbardziej wyrafinowany model Range Rovera, jaki kiedykolwiek stworzono, z unikalną konfiguracją aktywnej redukcji hałasu drogowego, innowacyjną konstrukcją dźwiękową i wyjątkowym poziomem komfortu kabiny.

Po roku wirtualnych prac rozwojowych, obejmujących solidny przód auta, analizę systemów wielonadwoziowych uwzględniającą wymagania dotyczące podwozia i brodzenia przy prędkości do 50 km/h, zbudowano pierwsze fizyczne pojazdy. Rozpoczęły się globalne testy drogowe od Szwecji po Dubaj w temperaturach od -40°C do +50°C.

Range Rover Electric 2024

Globalny program testów fizycznych został dostosowany do pierwszego w pełni elektrycznego pojazdu Range Rovera, aby zapewnić wytrzymałość elektrycznego układu napędowego, w tym badanie podwozia, trwałości akumulatora, integralności płyty podłogowej i dynamiki pojazdu pod kątem obniżenia parametrów termicznych.

Nowy Range Rover Electric będzie projektowany, konstruowany i produkowany w Wielkiej Brytanii w oparciu o elastyczną i modułową architekturę (Modular Longitudinal Architecture) w Solihull obok istniejących pojazdów Range Rovera, a więc miękkiej hybrydy i hybrydy typu plug-in.

Po raz pierwszy akumulatory oraz elektryczne jednostki napędowe zostaną zbudowane i zmontowane w nowym Centrum Produkcji Napędów Elektrycznych JLR w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii w ramach elektryfikacji Range Rovera przed osiągnięciem celów zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2039 roku.


Źródło: Biuro prasowe Range Rover