Lexus zaprezentuje nowy koncept w Paryżu

Lexus zaprezentuje nowy koncept w Paryżu10.09.2012
Pod koniec sierpnia informowaliśmy, że Lexus zamierza w październiku wykorzystać odbywającą się w australijskim Sydney wystawę motoryzacyjną jako pretekst, by pokazać zupełnie nową odsłonę ...

...konceptu LF-LC. Okazuje się jednak, że to nie koniec niespodzianek, jakie producent przygotował na ten rok dla swoich fanów.

Przedstawiciele japońskiej marki ogłosili bowiem ostatnio, że Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu będzie miejscem premiery zupełnie nowego pojazdu koncepcyjnego z literką „L” na masce.

Lexus zaprezentuje nowy koncept w Paryżu 1Wystawa w stolicy Francji zbliża się wielkimi krokami (rozpocznie się już 27 września), ale pierwsze wizualizacje nowej propozycji Lexusa będziemy mogli obejrzeć na dziesięć dni przed oficjalnym debiutem, Wtedy to Japończycy mają ujawnić pierwsze szczegóły i zdjęcia nowego konceptu.

Na razie nowy model jest owiany całkowitą tajemnicą. Można jedynie spekulować, że będzie to być może nowa generacja sedana IS albo kolejne stylowe, sportowe coupe z napędem hybrydowym.

Poza tym w Paryżu Lexusa ma zamiar pokazać po raz pierwszy w Europie Zachodniej nową odsłonę modelu LS 600h F Sport, która najprawdopodobniej będzie wyglądać tak samo, jak model LS 460 F Sport, tylko z bardziej ekologicznym napędem.

Oficjalna konferencja prasowa Lexusa w ramach salonu motoryzacyjnego w Paryżu odbędzie się 27 września o godzinie 8:45, a poprowadzi ją sam dyrektor Lexusa na Europę, pan Paul Van der Burgh.

Źródło: Lexus, opracowanie: BM