MotoNews.pl

Lexus LS 2013 – jeszcze nie było premiery, a już wiemy, jak wygląda

30 lipca 2012

Marka, model | ,
Lexus LS 13

Nie tak dawno informowaliśmy, że Lexus planuje oficjalny debiut nowej odsłony modelu LS na koniec tego miesiąca. Premiera miała odbyć się w zamkniętym gronie przedstawicieli mediów zaproszonych przez Lexusa na specjalny pokaz. Lexus dokładał starań, by otoczyć to wydarzenie aurą tajemnicy i nie wyjawiał prawie żadnych szczegółów na temat nowej serii LS. Opublikował jedynie jeden teaser, z którego niewiele wynikało.

Mamy koniec miesiąca i producent najwyraźniej nie wytrzymał i postanowił już pochwalić się szerszej publiczności, jak będzie wyglądał najbardziej usportowiony wariant rodziny LS. Na profilu Lexusa w portalu społecznościowym Facebook pojawiło się pierwsze zdjęcie Lexusa LS 460 Sport w odsłonie na 2013 rok. Oczywiście internetowi szpiedzy postarali się, by nie zabrakło nam bardziej obszernego materiału poglądowego i w weekend sieć dosłownie zalały fotografie usportowionej wersji Lexusa LS i bazowego sedana.

Najbardziej atletyczny członek rodziny LS nie zaskoczył nas specjalnie swoi wyglądem. Można w nim znaleźć wszystkie elementy charakterystyczne dla nowego języka stylistycznego marki, łącznie z dużą atrapą chłodnicy w kształcie „wrzeciona”, jak kształt ten określają projektanci Lexusa. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ od dawna było wiadomo, że model zostanie jedynie odświeżony i nie będziemy mieć do czynienia z zupełnie nową generacją. Niestety nie wiemy jeszcze, jakie zmiany zaszły we wnętrzu samochodu.

Oficjalna premiera Lexusa LS już dziś i spodziewamy się, że po niej producent ujawni więcej wizualizacji oraz specyfikację techniczną nowej odsłony modelu. Przypomnijmy, że seria LS będzie oferowana w czterech odmianach: podstawowej (LS 460), o wydłużonym rozstawie osi (LS 460 L), z napędem hybrydowym (LS 600 h) i we wspomnianym powyżej, sportowym wariancie LS 460 F Sport.

Zdjęcia: Lexus, autoblog.com, opracowanie: BM