Nowa Mazda 6 – pierwszy teaser

Nowa Mazda 6 – pierwszy teaser11.07.2012
W marcu tego roku na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie Mazda pochwaliła się europejskiej publiczności koncepcyjnym pojazdem Takeri, a wcześniej azjatyccy entuzjaści motoryzacji mogli go oglądać podczas wystawy w Tokio.

Koncept był niejako zapowiedzią tego, czego możemy się spodziewać po nowej generacji Mazdy 6. Wkrótce potem przedstawiciele koncernu zapowiedzieli oficjalnie, że nowa Mazda 6 w wersji produkcyjnej zadebiutuje jesienią 2012 roku na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Paryżu, a do salonów sprzedaży trafi w przyszłym roku, jako model na rok 2014. Producent obiecywał również wtedy, że ostateczna odsłona będzie wyglądać niemal identycznie, jak Takeri oraz korzystać z wielu technologii wchodzących w skład nowej linii Skyactiv. Miał to być między innymi silnik benzynowy (i być może wysokoprężny), 6-przełożeniowa skrzynia ręczna lub automat i lekka konstrukcja Skyaktiv.

Czy Mazda dotrzymała słowa? Możemy się o tym przekonać oglądając pierwszą filmową zapowiedź nowej Mazdy 6. Właściwie to trochę zbyt śmiałe stwierdzenie – teaser trwa tylko około dwudziestu sekund, podczas których możemy rzucić okiem na atrapę chłodnicy i reflektory. No, ale taka już natura teaserów, że uchylają jedynie nieznacznie rąbka tajemnicy.

Ogólnie można jednak z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że Mazda słowa dotrzymała i we wrześniu w stolicy Francji objawi się nam całkiem zgrabny, czterodrzwiowy sedan o designie Takeri. I dobrze, bo to bardzo oczekiwany debiut, a model jest „mocnym graczem” w ofercie Mazdy. Jeśli niezły wygląd połączymy z zapowiadaną lekką konstrukcją i systemami oszczędnie zużywającymi paliwo, to możemy być pewni, że nowa Mazda 6 odniesie sukces na rynku.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszej oficjalnej zapowiedzi filmowej nowej, produkcyjnej wersji Mazdy 6.


Źródło: YouTube, opracowanie: BM