Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffe
4.24

Mazda MPV

Największy z vanów oferowanych przez Mazdę jest tym samym najdłużej produkowanym. Historia modelu MPV sięga bowiem roku 1989, kiedy pojawiła się jego pierwsza generacja. Jak przystało na tego typu pojazd, MPV zapewnia doskonale warunki podróżowania i bardzo dużą funkcjonalność wnętrza.

Może przewieźć do siedmiu osób (modele po faceliftingu w 2003 roku tylko sześć), posiada przesuwane drzwi z tyłu, ułatwiające wsiadanie i wysiadanie, a tylną kanapę można w razie potrzeby schować w podłodze. Początkowo MPV był napędzany na tylną oś, lecz wszystkie modele produkowane od 2000 roku mają już nowoczesny napęd na oś przednią.

W 2006 roku zaprzestano sprzedaży tego modelu w Europie i Ameryce Północnej, zastępując go minivanem Mazdą5, jednak w Japonii weszła na rynek trzecia generacja MPV.

Ostatnie 2 wiadomości związane z Mazda MPV:

Mazda - najlepszy wynik sprzedaży od 11 lat

Mazda - najlepszy wynik sprzedaży od 11 lat Nowe rejestracje samochodów osobowych marki Mazda w Europie od stycznia do września br. wyniosły 159.884 sztuk tj. o ponad 41.000 szt. (34,5 procenta) więcej niż w...

czytaj dalej

Mazda MPV nareszcie w sprzedaży ...

Mazda MPV nareszcie w sprzedaży ... Od drugiej połowy sierpnia br. w sprzedaży na rynku polskim pojawiła się Mazda MPV. Do tej pory ten popularny van nie był oficjalnie oferowany a wszystkie modele...

czytaj dalej