Oceny samochodów » Mazda » 323 »

Oceń swoje auto
« Poprzednia   Następna »

Mazda 323 F 1.8 16v

(2009-05-13 14:03:38 | autor: Voltaire)

 Identyfikacja modelu:
 Marka: Mazda
Średnia ocena ogólna

fffhe

3.76
 Model: 323 F 1.8 16v
 Rok produkcji: 1998
 Przebieg: 180000
 Właściciel: tak
 
 Szczegóły oceny modelu:

 silnik (kultura pracy, elastyczność)ocena: 3 
 komentarz:
"Do 100kmh na dwójce poniżej 10 sek. Do 140kmh dobrze, powyżej powoli. Silnik pije olej. Do spokojnej jazdy za miastem akurat. Bardzo przyjemna odpowiedź na pedał gazu."
 skrzynia biegówocena: 3 
 komentarz:
"Na skutek zaniedbania poprzedniego właściciela jeździła chwilę na niepełnym stanie oleju. Jak jest zimna ciężko wchodzi jedynka. Rozgrzana działa dobrze."
 układ jezdnyocena: 3 
 komentarz:
"Auto obniżone fabrycznie o 30mm. Bardzo dobrze trzyma się zarówna na szybkich jak i wolnych na zakrętach. O drobinę zbyt podsterowna, na co podobno pomaga zamontowanie tylnego stabilizatora. Czasem dziury przypominają że zawieszenie jest twarde."
 układ hamulcowyocena: 3 
 komentarz:
"Po 11 latach idealny rozkład siły hamowania (lewo/prawo) na badaniu technicznym. Hamuje sprawnie, ale nie wiem jak zachowałaby się na agresywnej jeździe w górach."
 widocznośćocena: 3 
 komentarz:
"Przy jeździe dobrze, lusterka wystarczające. Przy parkowaniu tyłem pomaga tylni spojler, pomiędzy niższymi przeszkodami trzeba parkować na pamięć. Nie widać maski z przodu."
 jakość wykończeniaocena: 4 
 komentarz:
"Da się wszystko docisnąć tak, żeby nie skrzypiało, choć czasem zabrzęczy szyberdach."
 ergonomiaocena: 4 
 komentarz:
"Auto dość niskie, ale jak już się wsiądzie dobre fotele, dobre trzymanie boczne, choć mogłyby być bardziej przewiewne. Wycieraczki włączają się dźwignią na dół. Trochę za duże koło kierownicy. Reszta normalnie, możliwość przyciemnienia przyrządów do jazdy"
 wentylacja i ogrzewanieocena: 5 
 komentarz:
"Bardzo szybkie nagrzewanie w zimę (w praktyce maks. 3 km). Z klimatyzacją nawet tylna szyba rzadko paruje. Wydajność klimatyzacji wystarczająca. Ogrzewanie nastawiane suwakiem jak w starszych samochodach."
 przestrzeń dla kierowcy i pasażerówocena: 5 
 komentarz:
"Jest wystarczająca, chociaż kiedy wsiada się z większego auta zdecydowanie czuć, że jest mniej miejsca. Nie przeszkadza to jednak w jeździe."
 wyciszenie, akustyka wnętrzaocena: 3 
 komentarz:
"Zależy do czego porównywać. Auto gorzej wyciszone od aut koncernu VW (polo), ale na pewno lepiej od najmniejszych aut miejskich. Do 2500 RPM możliwa rozmowa bez podnoszenia głosu, powyżej 5000 RPM już raczej nieprzyjemnie."
 ekonomia (zużycie paliwa, koszty utrzymania)ocena: 4 
 komentarz:
"Zużycie paliwa w dużej mierze zależne od sposobu prowadzenia. Generalnie 8 - 10 l/100km. Możliwe, że po remoncie silnika byłoby mniejsze, co jednak się finansowo nie opłaca. Dostępne tanie zamienniki części eksploatacyjnych."
 niezawodnośćocena: 4 
 komentarz:
"Oprócz wymiany uszczelniacza skrzyni biegów po poprzednim właścicielu, wymiana tłumika. Brak napraw nie związanych z eksploatacją. Odpala w każdych warunkach (zima). Drobne problemy z centralnym zamkiem. Bardzo dobrze ocynkowane nadwozie."
 stosunek ceny do jakościocena: 5 
 komentarz:
"Sprawne, dobrze jeżdżące, ładne auto za rozsądną cenę. Może nie najnowsze, ale mające wystarczająco dużo innych zalet."
 
 Podsumowanie:
"Bardzo przyjemny samochód, dla osób które za cenę trochę niewygodnego wsiadania i nieco twardej jazdy, chcą dostać samochód dobrze trzymający się drogi, o zadowalających osiągach i ładnej linii. Czasem trzeba jej wybaczyć jakieś kaprysy, ale daje w zamian nieocenioną przyjemność z jazdy. "
« Poprzednia   Następna »

Oceny samochodów » Mazda » 323 »