To będzie drapieżny SUV. Co kryje Coupe Mitsubishi Eclipse Cross?

To będzie drapieżny SUV. Co kryje Coupe Mitsubishi Eclipse Cross?24.07.2017
Produkcja Mitsubishi Eclipse Cross zacznie się za trzy miesiące, na początku października. SUV ze sportowym charakterem naszpikowany nowościami technologicznymi – tak wyposażony będzie najnowszy model Mitsubishi Eclipse Cross. Jak wygląda?

Wypowiedź: Miłosz Majewski, specjalista ds. technicznych Mitsubishi Motors, Anna Cieślak, aktorka, ambasadorka marki Mitsubishi w Polsce, Kinga Lisowska, manager ds. Public Relations Mitsubishi Motors, Yasuyuki Oyama, prezes polskiego oddziału Mitsubishi Motors.

SUV ze sportowym charakterem naszpikowany nowościami technologicznymi jak system ograniczający skutki kolizji czołowych, system informujący o niezamierzonej zmianie pasa, czy system kamer dookólnych, z których komputer komponuje na ekranie centralnym obraz pokazujący samochód „z lotu ptaka” - tak wyposażony będzie najnowszy model Mitsubishi Eclipse Cross. Auto przyjechało do Polski na przedpremierowy pokaz. Jak wygląda?

- Bardzo podoba mi się jego drapieżna sylwetka. Uważam, że ten samochód jest zarazem bardzo kobiecy i bardzo męski. Ja jestem zachwycona. Uwielbiam SUV-y za to, że mają bardzo dobrą widoczność. Jako kobieta, która nie jest specjalistką za kierownicą czuje się w nich bezpiecznie i pewniej na drodze - mówi newsrm.tv Anna Cieślak, aktorka, ambasadorka marki Mitsubishi Motors i dodaje. - Ma dużo przyjemnych technologicznych nowości, które nie odwracają uwagi od jazdy.

W samochodzie znajdziemy np. wyświetlacz przezierny HUD, który w polu widzenia kierowcy prezentuje najważniejsze informacje tak, że prowadzący nie musi spuszczać wzroku z drogi, a przeczytanie danych nie wymaga zmiany ogniskowania wzroku. Eclipse Cross oferuje kierowcy i pasażerom pełną łączność elektroniczną ze światem zewnętrznym, integrację dla najpopularniejszych systemów operacyjnych smartfonów oraz innych urządzeń przenośnych i przyjazne metody użytkowania tych rozwiązań – jak choćby najwyższej jakości wyświetlacz dotykowy czy sterownik gładzikowy (touchpad), działający dokładnie jak jego odpowiednik w laptopie.

Mitsubishi Eclipse Cross

- W nowym modelu zostały zastosowane systemy asystenta jazdy, takie jak wykrywanie ruchu poprzecznego z tyłu pojazdu, czy też monitorowanie martwego pola w lusterkach bocznych samochodu. Jednym z dodatkowych elementów jest zintegrowany system Auto Stop and Go z aktywnym adaptacyjnym tempomatem. Dzięki niemu możemy korzystać z układu nawet w przypadku gęstego ruchu - wyjaśnia Miłosz Majewski, specjalista ds. technicznych Mitsubishi w Polsce.

Na pokładzie auta znajdziemy m.in. system ograniczający skutki kolizji czołowych oparty na obserwacji przedpola przez kamery oraz sensory radarowe. System ostrzega o ryzyku kolizji, ogranicza jej skutki, a nawet potrafi jej zapobiec dzięki funkcji automatycznego hamowania awaryjnego. Samochód także poinformuje nas o niezamierzonej zmianie pasa ruchu. Natomiast dzięki systemowi kamer dookólnych na ekranie centralnym zobaczymy obraz pokazujący samochód „z lotu ptaka”.

- Kolejne cechy, które zwracają uwagę to wzorowa ergonomia, wzorowa jakość i idealne rozplanowanie wnętrza. Wszystko jest bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze. Kokpit wykończono tak, by zarazem spełniał wymagania klientów europejskich – na wszystkich wielkopowierzchniowych elementach zastosowano miękkie, trójwymiarowe materiały, zaś w zgodzie z zasadami rzemiosła japońskiego, połączono je kontrastowo z mocnymi akcentami w typie bardziej inkrustacji niż listew ozdobnych - wyjaśnia Kinga Lisowska, manager ds. Public Relations Mitsubishi Motors.

Komfort to kwestia, której nadano ogromne znaczenie, również w sensie akustycznym. Kabina nowego modelu Mitsubishi jest świetnie wyciszona dzięki wygłuszeniu komory silnika, izolacji funkcjonalnej elementów zawieszenia od karoserii oraz sięgnięciu po rozwiązania nadwoziowe o cechach wspierających wyciszenie – jak np. specyficzna konstrukcja obramowania szyb. Wyposażenie kabiny to odpowiedź na współczesność i wymagania, jakie stawiają swym samochodom świadomi użytkownicy.

- Miałem okazję sprawdzić Eclipse Cross kilka razy podczas jazdy testowej na drogach publicznych i torze wyścigowym. Ma bardzo sportowy charakter, jest bardzo szybki. Jestem pewien, że przypadnie do gustu polskim kierowcom - opowiada Yasuyuki Oyama, prezes polskiego oddziału Mitsubishi Motors i dodaje. - Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zaprezentować pierwszy z trzech modeli samochodów. Kolejne pojawią się w najbliższym czasie.

Produkcja tego modelu zacznie się za trzy miesiące, na początku października. Pierwsze auta przyjadą do Polski w grudniu. Do wyboru będzie nowy, turbodoładowany silnik benzynowy 1.5 l. z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 163 KM i zmodernizowany turbodiesel 2.2 l. o mocy 150 KM, które współpracują z 3 skrzyniami biegów – nowymi automatycznymi - 8AT i 8CVT oraz 6MT.

Nazwa Eclipse pochodzi od najszybszego w historii konia wyścigowego, który narodził się w XVIII wieku podczas zaćmienia słońca i wygrywał wszystkie gonitwy z kilkusetmetrową przewagą. Szacuje się, że geny tego niezwyciężonego czempiona można obecnie znaleźć u 85% koni wyścigowych na świecie.


Źródło: Newsrm.tv